O magii

21. října 2018 v 18:15
Magie je všude kolem nás a přesto ji buď ani nevnímáme nebo jsme ji moderními technologiemi vytlačili. Upíři a vlkodlaci jsou tu právě díky magii, ale to není ani zdaleka vše. Existují další magičtí tvorové, které však už můžete potkat pouze na některých místech na světě. Běžní smrtelníci se tak s magií a nadpřirozenem setkají, aniž by tušili, že se o něco takového jedná.
Lidé, upíři a vlkodlaci mohou ovládnout šest základních magií. Ty mohou buď zdědit po svých rodičích nebo získat i jinak. Na začátku hry můžeš své postavě vybrat jednu z těchto magií, kterou se bude později učit ovládat. Na začátku ji bude používat pouze podvědomě - třeba když se rozzlobí nebo má z něčeho velkou radost. Ale později, jak se ji bude učit ovládat, ji začne používat úmyslně a bude se moci zlepšovat. Čím vyšší úroveň (čím barevnější měřitel magie v profilu postav, tím vyšší úroveň), tím lépe ji umí ovládat a tím větší a silnější úkony s magií zvládne. Nebudeme vám určovat, co na které úrovni postava zvládne, stačí se řídit instinktem a selským rozumem (třeba když má teprve druhou úroveň, určitě se Vzduchem nepřivolá tornádo).

OHEŇ
Oheň je velice temperamentní a nevyzpytatelný a jeho uživatel by měl být proto uvážlivý při nakládání s ním.

Zprvu dovede sotva rozehřát vzduch - může mít pocit, jakoby se škvařil, a osoby stojící poblíž taktéž. Občas i svíčku zažehnout se mu povede, avšak chce to silné emoce a hořlavý materiál. Pak už to jde snáze - na dlani se plamínek rozhoří, ale pálí jenom cizí, umí šířit teplo a nikdy mu není zima. Větší oheň dovede rozdělat až po velkém soustředění a pro manipulaci s ohněm potřebuje nějaký jeho zdroj. Jakmile však překoná i tohle, zvládne si vytvořit oheň svůj a následně ho tvarovat, přiživovat nebo i hasit. Může plamen snížit, ale nikdy ne úplně udusit, pokud ho sám nevytvořil. Neumí ochlazovat, může teplo pouze odebrat a vzít ho na sebe. Neublíží mu žádný oheň, leda oheň někoho jiného, kdo ním vládne silněji než on. Může nechat vařit tekutiny i potravu, jenom trvá, než se to úplně naučí - pak se z něj stane mistr kuchař. Čím lépe oheň ovládá, tím víc dovede teplotu zvednout - mistři dokážou třeba i roztavit kovy. Ale pozor! Nehořlavé předměty zapálit nedokáže, ani kdyby se rozkrájel, může je rozehřát, může nechat plamen tančit na nich, ale nezapálí je.

Oheň ztělesňuje liška.


ZEMĚ
Země je poklidná a stálá, poskytuje útěchu a regeneraci.

Pod jeho dotekem květiny rozkvétají a jsou-li jakkoliv nemocné, pozná to a ví, jak se o ně má starat. Když má radost, u nohou mu roste tráva a květiny, jestliže stojí venku. Funguje to však i naopak - může je donutit zvadnout, když se soustředí. Musí ovšem pracovat s už vyrostlými rostlinami, neumí je ještě vytvořit jen tak z ničeho. Jakmile má se zemí vytvoření trochu užší vztah, dovede s ní i hnout a nechat rostliny vyrůst jen tak z ničeho. Umí zemi nechat trochu se zachvět nebo hromadu hlíny se rozestoupit. Už i větší rostliny ho poslouchají a mohou růst a tvarovat se dle jeho vůle. Čím lépe tuto magii ovládá, tím rychleji rostliny rostou. Nejlépe se cítí, když má kontakt se zemí, může z ní čerpat energii. Může tvořit podzemní chodby, zahrabávat je a zabezpečit, aby nespadly, pokud nebude sám chtít. Jakmile se mu povede tuto magii ovládnout úplně, může z kořenů a větví nechat vyrůst zvířata, která ho budou poslouchat, nebo i zemi se chvět tak, že se zatřese dům a lidé popadají na zem.

Zemi ztělesňuje jelen.


VZDUCH
Vzduch je ze všech šesti nejméně stálý. Je proto těžké se s ním srozumět a ovládnout ho.

Nic víc než pouhý vánek na počátku nestvoří. Pouhé zaševelení, leda by byl rozzlobený - to potom kolem létá listí a prach. Vždy pozná, odkud vítr vane a dokáže podle něj omezeně předpovídat počasí. Pomalu získává kontrolu nad vzduchem a jeho dvojčetem - větrem. Může ze stromu sfouknout listí nebo rozmetat urovnané papíry. Až s trochou soustředění a tréninku zvládne silnější vítr, který se však může vymknout kontrole. A to víc než snadno. Zvládá stále silnější poryvy - může ohýbat menší stromy a podrážet nohy drobnějším lidem. Může nechat vznést se lehčí předměty - tužku, hrnek, knihu. Ve vodě dokáže kolem své hlavy vytvořit vzduchovou bublinu, takže může pod hladinou vydržet libovolně dlouho. A když Vzduch ovládne téměř perfektně, může nechat vznést se i těžší předměty, dokonce i některé lidi. A nakonec i sebe! Je to však poměrně obtížné a náročné na energii. Může po větru přenášet vzkazy, které pak vzduch pošeptá jejich příjemci.

Vzduch ztělesňuje sokol.


VODA
Voda je veselá a hravá, jde ruku v ruce se zemí a očišťuje.

Aby s vodou manipuloval, potřebuje ji kolem sebe, neumí ji jenom tak vytvořit ze vzduchu. Může zčeřit její hladinu, aniž by se jí dotkl, a vytvořit malou vlnku. Pozná, co všechno ve vodě je - jakmile někdo vstoupí do stejného jezera, ucítí to, když v něm bude také. Vždycky najde pramen pitné vody, nenachází-li se zrovna uprostřed pouště. Vytvoří i větší vlny, ale stále je omezený množstvím vody, které má kolem sebe. Neutopí se, zůstane plavat na hladině. Zato jestliže chce, krásně klesne klidně až ke dnu, aniž by musel vyvinout nějakou námahu. Tlak vody neubližuje jeho tělu. Dovede s vodou manipulovat i ve vzduchu - zvedat ji a vytvořit tak například umělý lokální déšť. Udrží ve vzduchu větší kouli vody a zvládne ji i tvarovat, jak je mu libo. Pokud už se s Vodou dostatečně sžil, může ji vytáhnout ze země a udělat tak malou nebo větší kaluž. A jakmile ho poslouchá opravdu dokonale, může vodní masu donutit se rozestoupit a projít se suchou nohou. Nakonec může nechat z oblohu spustit i opravdový déšť.

Vodu ztělesňuje štika.


LED
Ačkoliv je led jinou podobou vody, má svoji vlastní podstatu. Chladí staré rány - psychické i fyzické. Osoby, které chtějí vládnout Ledem, musejí být po psychické stránce silní a vyrovnaní.

Na počátku zvládnou sotva snížit teplotu - svoji, cizí nebo i předmětu. Dotek vládce Ledu mrazí, dokáže předmět pokrýt lehkou jinovatkou a potom dokonce i spustit lehké sněžení v okruhu pár čtverečních metrů. Poté pro něj není problém zmrazit sklenici či lahev vody, případně kaluž či jiné menší množství tekutiny. Aby zacházel s ledem, musí mít poblíž zdroj vody, který zmrazí a tvaruje dle své vůle, jinak nic nezmůže. Až po nějakém tom tréninku může zmrazit větší plochy vody - vanu či studánku nebo jen povrch nějaké větší plochy. Čím větší vodní plocha, tím tenčí ta horní vrstva bude. Sněžení už dovede vyvolat silnější a na větším místě. Dokáže led donutit, aby získal tvar, jakýkoliv chce, pokud ho má dost, a omezeně se může i hýbat. Po tom, co se s ledem seznámí více, už nepotřebuje přítomnou vodu - z jeho prstů tryská rovnou ledový proud, který okamžitě tuhne. A po tom, co led ovládne naplno, může nechat zmrznout celé jezero, stvořit ledová zvířata, která se budou řídit jeho vůlí, nebo i nechat zmrznout cizí osobu po omezenou dobu. Led, který stvoří, může nechat tak ztvrdnout, že nejde roztříštit.

Led ztělesňuje labuť.


ELEKTŘINA
Elektřina má své pevné zákonitosti, které dovedou být omezující, ale zároveň je lehké jich využít, jakmile je pochopíte.

Na dlani se mu roztančí pár jisker - tak pozná, že má blízko právě k elektřině. Ty jsou však neškodné a způsobí jenom lehké mravenčení. Slabý elektrický proud například v ohradnících mu nijak neublíží - naopak ucítí náhlý přísun energie. Slyší elektřinu ve stěnách, pozná její tok a jeho napětí. Aby mohl elektřinu používat, musí se nejdřív nabít - podobně jako mobil či jiné zařízení. Potom až může proud vydávat. Je vlastně takovou živou baterií a může si tak dobít menší elektrické zařízení. Malé výboje, které vydává, mohou cizí popálit, ale nic víc než puchýře zatím nezpůsobí. Občas se může stát, že mu samy od sebe vstanou vlasy na hlavě, když s elektřinou manipuluje. Může řídit její tok - zastavit ji v sobě, takže jeho dotek nikoho dalšího nekopne, nebo ho taky nashromáždit a do někoho pustit. Čím více elektřinu ovládá, tím více jí dokáže v sobě uschovat. Zvládne někoho dotekem popálit nebo kopnout - silněji nebo slaběji, to záleží na něm. Výbojem může hořlavé věci podpálit, ovšem samotný oheň už neovládá a nemůže ho ani zastavit. Výboje jsou čím dál silnější, už může někoho přivést do bezvědomí nebo zastavit proud v celém domě. Nakonec si dokáže vytvářet vlastní elektřinu a neomezeně tak nabíjet zařízení. Proud vyhodí v celém bloku, nejenom v jednom domě a při přímém kontaktu může zastavit i něčí srdce (nebo ho zase uvést do chodu, jestliže je schopné ještě fungovat).

Elektřinu ztělesňuje lasička.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama