close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Pravidla

6. října 2018 v 10:31
NIKDY NIKOMU NESDĚLUJTE SVÉ OSOBNÍ ÚDAJE (bydliště, telefonní číslo apod.)!

HRA JE POUZE PRO HRÁČE STARŠÍ 15 LET. Pokud jste mladší, vězte, že se na stránce mohou vyskytnout mnohá témata nevhodná pro mladší hráče, kvůli kterým zde toto pravidlo je.

ADMINI NENESOU ODPOVĚDNOST ZA OBSAH PŘÍSPĚVKŮ ZASLANÝCH NA FÓRUM!

JE ZAKÁZÁNO JAKÉKOLIV NAPADÁNÍ OSTATNÍCH HRÁČŮ, NEVHODNÉ (rasistické, sexistické apod.) POZNÁMKY A OBTĚŽOVÁNÍ! Jestliže se vám něco podobného stane s některým z hráčů, neváhejte se ozvat adminovi a doložit důkazy.

Nebudeme tolerovat spammování discordu či fóra. To se vztahuje i zprávy, které patří do soukromého chatu - nepotřebujeme si číst konverzaci dvou spolužaček, které řeší, co bylo dnes na hodině češtiny.

♠♠♠


ADMINTEAM & VYŠŠÍ MOC
Jejich slovo je jednoduše zákon, který mají všichni hráči povinnost respektovat. Ano, můžeme se splést a jsme otevřeni kompromisům a rozumným diskuzím, ale POZOR! Urážky a nerespektování tolerovat nebudeme a opakované neuposlechnutí se bude tvrdě trestat, hru pro vás obstaráváme rádi, ale nejsme žádná ořezávátka! Tohle platí i pro Osud - co napíše, to platí a je zakázáno ignorovat jejich příspěvky nebo si je překrucovat podle sebe.
Adminkami jsou Rogenia a Blanche.

KŘIŠŤÁLOVÁ STĚNA, METAGAMING
Aneb co víš ty, jakožto hráč, automaticky neví tvá postava. Pokud si přečteš příspěvky cizích postav, které se nachází někde na druhé straně města, tvá postava to vědět prostě a jednoduše nemůže, pokud nemá nějakou magii, která by jí to umožňovala.
Ale to není vše. Platí to také na chat a obecně slouží k oddělení reálného života od hry. To, že se vaše postava ve hře nepohodne s jinou postavou, neznamená to, že i její hráč je nepříjemný nebo že byste si nesedli. Hráč nerovná se postava. Naopak pokud se pohádáte s hráčem, je nesmysl to tahat do hry.
Příklad: Pohádáte se na chatu s Maruškou, vaše postavy se ale dlouho znají a mají se rády. Vy ale - místo abyste dál jeli v herní lince - najednou donutíte svoji postavu pohádat se s tou Maruščinou, ačkoliv spolu do té doby v pohodě vycházely. Nedává to smysl, že?
A k tomu tu máme metagaming. To znamená zneužívání informací, které jste se dozvěděli mimo hru jako hráč, zatímco vaše postava ji neměla jak zjistit, ve hře. Tedy například když hráč ví, že ta příšera, co se ve tmě skrývá, je imunní vůči ohni, a tak postava ohněm ani nezaútočí, ačkoliv nemá o boji s příšerami ani potuchy.

MARY SUE & GARY STU
Aneb dokonalá, až božská postava. Všechno ví, všechno už dělala a všude byla třikrát. Nemá žádné chyby, nikdy se nesplete a neexistuje šance, že ji někdy někdo porazí, i kdyby byl sebesilnější. Hloupost. Nejen, že je nudné s takovou postavou hrát, je to nepříjemné i pro ostatní. Každý má nějaké chyby a slabiny a stejné je to i u postav.

GODMODDING
Tenhle bod trochu souvisí s tím předchozím. A jednoduše znamená nedovolené ovlivňování a hraní za cizí postavy. Pokud se hráči dohodnou mezi sebou, že ten druhý smí jejich postavu ovlivnit, je to v pořádku, ale dáme vám příklad, kdy to v pořádku není:
Přišla jsem k Janičce, vzala ze země větev a než si mě vůbec stačila všimnout a otočit se, švihla jsem ji po hlavě. Skácela se na zem bolestí a začala bulet jako malé děcko.
Asi by se vám nelíbilo, kdyby někdo něco podobného prováděl s vaší postavou, že? Tak to nedělejte.

REGISTRACE
Na registraci máte tři pokusy. Pokud vaše oprava nebude ani potřetí úspěšná, musíte si měsíc počkat, než to budete moci zkusit znovu.
Počet postav je na začátku omezen na jednu. Až rozehrajete první charakter, můžete si na discordu požádat o další. Každá vaše postava bude mít na fóru zvláštní účet, jehož jméno by se mělo shodovat s křestním jménem vaší postavy (do nicku lze psát i mezery, takže se toho nebojte). Jako ikonku si nastavte jednu z fotek či gifů vaší postavy. Také si následně zařiďte podpis v Nastavení, do kterého vložíte odkaz na svůj profil, případně jiné věci, které chcete, ale udržujte ho v únosné délce nebo ho dejte do spoileru. Své přihlašovací údaje nikomu nesdělujte!

KOPÍROVÁNÍ
Přesně to je zakázáno v jakékoliv podobě. Ať už by vás napadlo zkopírovat některý z textů na stránce nebo snad něčí profil, zjistíme to a budete přísně potrestáni! Vše je práce adminů, popřípadě samotných hráčů! Je zakázána i přílišná inspirace cizí postavou, nebudeme tu mít dvojníky povahové ani životopisné. Je sice fajn, že se vám líbí něčí postava, ale to neznamená, že si vytvoříte vlastní, která bude jako její stín.

HRA
Je povoleno s postavou hrát jen na jednom místě, není-li toto pravidlo upraveno např. na akci nebo u Osudu. Postava by měla na místo přijít a odejít, ne že se někam jen tak teleportuje a bude lítat z místa na místo. Je přehledné příchod a odchod označit třeba šipkami >>, →. Je také ohleduplné se nejdřív zeptat hráčů, než jim vlezete bez pozvání do hry.
Pokuste se nehrát a nefixovat se pouze na jednoho hráče, ale hrajte i s ostatními, zkoušejte nové věci a poznávejte nové postavy, od toho přeci jsme na skupinovém RPG a je pak větší zábava mít vztahy propletené s více lidmi.

Také je nutné dodržovat styl psaní:
• Pište ve třetí nebo první osobě v minulém nebo přítomném čase.

• Přímou řeč označujte uvozovkami a pomocí tagů [b][/b] při vkládání ji označte tučně.

• Myšlenky postavy pomocí tagů [i][/i] při vkládání označujte kurzívou.

• Činnosti postavy nijak neoznačujte.


Rychlokurz přímé řeči
Přímou řeč správně píšeme tímto způsobem:
○ "Jmenuji se Adam Smith," představil se s úsměvem.

○ "On se jmenuje Adam!" vykřikla překvapeně.

○ "Jak se jmenuješ?" zeptala se zvědavě.

Nikdy ne takto:
○ "Jmenuji se Adam Smith" představil se s úsměvem.

○ "Jmenuji se Adam Smith" Představil se s úsměvem.

Pokud vkládáme do přímé řeči nějakou další činnost, uděláme to takto:
○ "Dovolte mi, abych se představil," napřímil se, "jmenuji se Adam Smith."

Správně jsou uvozovky dole a potom nahoře, ale okénko, do kterého píšete příspěvky, vám bude psát pouze ty nahoře ". S tím si nedělejte hlavu, hlavně, že tam jedny z nich budou.


MILOSTNÉ SCÉNY, VULGARISMY, NÁSILÍ...
Milostné scény zkuste omezit na domky a místa k tomu vhodná, ne kašnu uprostřed náměstí. Každopádně zakázány nejsou a ani násilné a brutální scény ne, jsme hra týkající se upírů a vlkodlaků, byl by to nesmysl. Vulgarismům na chatu se zkuste vyhnout, nemusíme mluvit jako úplní dlaždiči, ale pokud má vaše postava ve hře drsnější charakter, je jasné, že nebude mluvit jako květinka.
Peprnější scénky (tedy ne nutně každé drobné políbení či pohlazení) prosím schovávejte do spoileru. Podobně, jako se text v příspěvku označuje tučně, kurzívou atd., se dá text vložit do spoileru pomocí daného tlačítka nebo jednoduše stačí ohraničit daný text tagy [spoiler] pro začátek spoileru a [/spoiler] pro jeho konec. Kdybyste ani tak netušili, jak se to dělá, nebo vám to nešlo, neváhejte nám napsat a my už vám pomůžeme.

ÚNIK ZE HRY
Pokud vám váš spoluhráč neodepisuje minimálně dva týdny, nenapsal na discord omluvenku a všeobecně na discordu ani jinde nekomunikuje, máte právo s postavou ze hry odejít. Jen pošlete krátký uzavírací post o tom, že vaše postava odešla, ať je vidět, že je hra uzavřená. Samozřejmě ne každý má čas psát posty denně, ale pokud nemá čas, měl by vám o tom alespoň dát vědět, případně poslat omluvenku.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama