close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Sienna Lee

6. října 2018 v 14:49

SIENNA LEE


19. 6. 1901
upír
Veri klanu ND
Rogenia

Megan FoxMatka: Beatrice Lee, za svobodna Bowyer, člověk, †
Otec: Craig Lee, člověk, †
Sourozenci: Shannon Lee, člověk, †
Stvořitelka: Laura, upír, rudé vlasy, několik století stará, zabila Beatrice a Craiga, Sienna o ní nemá od minulého století žádné informace

Synové: Dawid a Gabryjel Wojtkiewicz (1982 a 1984), upíři
Bývalý partner: Krzysztof Wojtkiewitz, proměnila ho v upíra, ale už spolu skončili.


Další potomci: Claire Joanne Sergeant (praneteř), Casey Sergeant (praneteř)
Další příbuzní: Noel Meyers (otec Claire a Casey)

× Hovoří různými jazyky. Plynně mluví anglicky, francouzsky, německy a polsky, pochytila něco z italštiny, španělštiny a ruštiny.
× Má dva syny - Dawida a Gabryjela. Jejich otce Krzysztofa proměnila v upíra a ačkoliv se za ním jednou za čas dříve vracívala, ukončili to
× Byla proměněna rudovlasou upírkou Laurou, která patří mezi jedny z nejstarších upírů vůbec.

Sienna Lee. Leckdo by mohl říct, že jí moc a síla vleze na mozek a že zpychne, ale nestalo se. Namyšlenost totiž už má v sobě vrozenou. Na většinu lidí pohlíží poněkud přezíravě, ale nemůžete jí to mít za zlé, když si to může dovolit. Ale to má také už v sobě pevně zakořeněno a nikdo to nezmění, i kdyby snad ona sama chtěla. Svoji funkci Veri však zastává dobře a se ctí. Když je to třeba, je schopná se na členy dívat objektivně a bez své typické povrchnosti.
Nemá moc přátel, ale to není proto, že by snad ostatní nechtěli. To je proto, že sama jich moc nechce. A když už je někdo poctěn tím, že si jej vybere za někoho sobě blízkého, je to opravdu úspěch. Nevěří jen tak někomu. Ale když už si nějakého přítele najde, nedá na něj dopustit. Bude si ho střežit jako oko v hlavě a kdyby mu snad někdo chtěl způsobovat nekalosti, rázně zakročí. Ve vztahu upřednostňuje spíše volnost a nevázanost, takže nějaký majetnický a žárlivý kluk není nic pro ni. Ačkoliv rozumná míra žárlivosti jí přijde docela roztomilá. Nenechá si však od nikoho nic nakazovat a má svoji hlavu. Má schopnost ve všech hned vidět to nejhorší a kolikrát i chyby dotyčnému hned při nejbližší příležitosti vmete do tváře. Nestydí se za sebe ani své názory a stojí si za svým. Nesnese vedle sebe člověka, který je jako ona. Zato má ale moc ráda, když je středem pozornosti a zvlášť když se jedná o mužské pohlaví. Když ji zastihnete v jejích špatných dnech, je možné, že vás kousavě pošle do háje a nebude se s vámi vůbec bavit. Pak má ale i dny, kdy její přirozená povýšenost mizí a chová se úplně normálně a mile, až se můžete podivit, s kým jste se to včera bavili. Jakmile se ale jedná o záležitosti klanu, jde vše stranou a najednou z ní je zodpovědná a naprosto nestranná osoba. S hříšníky a nestvůrami nemá slitování a nezaváhá, když má možnost je zabít či potrestat. Zabíjení jí problém ani náhodou nedělá. Zabíjí ráda a chladnokrevně.
Ráda provokuje - ať už vyzývavým oblečením v případě mužů či ironickými a sarkastickými poznámkami k nestvůrám a protivníkům. Miluje černý a morbidní humor a občas má nutkání se smát v naprosto nevhodných situacích.

Narodila se ve středu Londýna, její rodiče byli dobří lidé a měli ji rádi. Odmalička byla velmi zvídavá a inteligentní. Chodila do těch nejlepších škol, které v té době byly, a patřila mezi nejlepší žáky. Jenomže na základní škole - od páté třídy výš - ji ostatní začali brát jako tu snobskou šprtku. Nikdy se ale neodvážili ji šikanovat fyzicky, vždycky ji spíš odstrkovali a nekamarádili se s ní. Tiše trpěla a nikomu se s tím nesvěřila. V duchu se však zapřísáhla, že se to na střední škole změní. A taky že změnilo. Na střední se z ní stala královna školy. Byla krásná, chytrá a oblíbená. Co víc si mohla přát? Jenže jí to stouplo do hlavy a začala být bezohledná, sarkastická, pohrdavá a vypočítavá mrcha. Ostatní spolužáci se před ní málem na kolenou plazili, jen aby se dostali do její přízně.
Měla starší sestru, jenže ta v jejích deseti letech odjela do Skotska, kde měla studovat. Její plány však nevyšly moc dobře, poněvadž otěhotněla s jedním z tamějších učitelů. Školu dodělala, ale vyšlo to jen tak tak. Dopisovala si s rodinou, ale v té době Siennu moc nezajímala.
Do toho přišla první světová válka. Nijak moc to její rodinu nezasáhlo. Přestěhovali se na venkov, kde se Sien o něco ve svém chování polepšila. Asi okolo osmnácti zjistila, že je obdařená magií. V létě zapomněla na slunci původně vychlazené pití a vzala sklenici do ruky. Načež se teplota zteplalé vody o několik stupňů snížila. Sien to překvapilo, ale nikomu o tom neřekla. Po skončení války zůstali na venkově a užívali si. Sien zkoušela vodu ochladit ještě několikrát, ale bez úspěchu. Zklamaná a naštvaná toho nechala.
V den svých devatenáctých narozenin si k večeru udělala malý výlet do lesa u vesničky, kde bydleli. V tu chvíli ještě netušila, že se už nevrátí. V lese se usadila u malého potůčku, kde se opřela o kmen stromu, rozbalila svačinu a dala se do jídla. Nevšimla si rudovlasé cizí ženy, která ji sledovala zpoza stromu kus od ní. Až když dojedla a začalo se stmívat, vyšla cizinka ze stínů s představila se Sienně.
"Jmenuji se Laura," představila se rudovlasá s lehkým pokývnutím hlavy. Sienna nechápala, proč za ní ta žena přišla a proč se jí hned představuje.
"Co mi chcete?" zeptala se útočně a vyskočila na nohy.
"Vím o tvých schopnostech," začala Laura.
"Netuším, o čem to mluvíte. Jaké bych údajně měla mít schopnosti?" vyštěkla na to Sin a přimhouřila na cizinku oči.
"O tvé magii. Minulý rok jsi ochladila tu vodu, že?" odpověděla s úsměvem rudovlasá, ale nečekala na odpověď. "Když ses o to ale pokoušela později, nešlo to, že ano?" dodala a usmívala se ještě víc.
"Co je vám po tom? A i kdyby to náhodou byla pravda... Počkat! Vy jste mě sledovala, nebo co?!" vyjekla Sin a založila si ruce.
"Ano, sledovala," přiznala Laura klidně. "Chci ti pomoct to ovládnout a zlepšit."
"Nestojím o pomoc!" namítla Sien a otočila se k rudovlasé zády. Chystala se k odchodu.
"Kampak jdeš? Domů?" zeptala se posměšně cizinka. "Co budeš dělat, až zjistíš, že tví rodiče jsou mrtví?"
"Nejsou!" zprudka se Sien zase otočila. "N-nebo ano?" doplnila tiše. Neměla daleko ke vzlyku.
"Jsou. Zabila jsem je. Jen by ti překáželi," potvrdila Laura s nepochopitelným klidem a tvrdě se na Siennu podívala. "Musíš na ně zapomenout," přikázala jí. "Teď půjdeš se mnou," oznámila brečící dívce.
Nejdřív Laura Siennu odvezla zpátky do Londýna a po cestě všechno Sien vysvětlovala. Řekla jí o nadpřirozenu. Prozradila, že je ve skutečnosti upírka, a nabídla Sienně, že ji také promění, s čímž nakonec dívka souhlasila. Ale pod podmínkou, že najdou její sestru a o všem jí řekne. A tak se také stalo. Setkaly se, jenže Sienně nevěřila, ačkoliv to pak vykládala dětem a vnoučatům.
Jenže se Sien později cítila osamělá. Měla sice Lauru, ale chyběla jí mužská společnost. Přemlouvala proto rudovlasou a ta jí nakonec našla společníka - Daxe. Byl pěkný a líbil se jí. Pokoušela se ho svést, ale brzy pochopila, že to nemá cenu, a tak toho nechala. Společně cestovali po světě, ale pak se Sien odpojila. Nevěděla, co bude s Daxem a s Laurou, ale nijak zvlášť to neřešila. Věděla, že si bez ní poradí.
Nejdřív vyhledala potomky své sestry a zjistila, že se jim víc než daří. Nekontaktovala je ale. Jen by se divili, kdo je a proč se tolik podobá jejich matce a babičce. Místo toho cestovala po celém světě. Navštívila snad všechna významná a známá města - Paříž, Tokio, New York, Madrid, Sydney, Oslo, Moskvu, Prahu, Berlín, Ottawu, Washington, Řím, Peking, Káhiru, Rio de Janiero a mnoho dalších. Nikde nepobyla moc dlouho, nelíbilo se jí tam.
Až v roce 1980 zavítala do Polska, přesněji řečeno do Varšavy. Neplánovala se zdržet, bylo to jen průchozí město, ale přece tam potkala někoho velmi zajímavého, kdo její život ovlivnil nejvíce ze všech hned po Lauře. Jmenoval se Krzysztof Wojtkiewicz, byl modelem a potkali se úplnou náhodou v jednom z nočních klubů, kam Sienna zamířila na lov. Osud chtěl, aby si padli do oka, a strávili spolu noc. Pak na nějakou dobu zmizela, ale nikdy nebyla moc daleko, většinou se pohybovala na území Polska, Německa a tehdy Československa. A celou tu dobu na něho nepřestávala myslet a vzpomínat, sama nechápala, proč jí zrovna on ulpěl v paměti. Utíkala před svým dávným nepřítelem, kterého tak trochu urazila ještě v době, kdy cestovala s Laurou, a ten ji pronásledoval, aby se pomstil. Jenže ona nepřestávala myslet na Krzysztofa. A tak se vrátila. Ujistila se, že se jednou pro vždy udělala nevystopovatelnou - minimálně na nějakou dobu. Usadila se ve Varšavě a v roce 1982 se narodil jejich první syn Gabryjel. O dva roky později pak syn Dawid, oba upíři. Krzysztof se nechal proměnit a vše bylo krásné a růžové. Rozmazlovala své dva syny, především pak Dawida, se kterým měli hodně úzké pouto. Ne že by neměla Gaba ráda, jenom si nebyli tak blízcí jako s mladším Dawidem. Podporovala je ve všem, co dělali, v Dawidovi tedy talent zpěvu. Dostala ho na koncerty, platila mu hodiny a další věci. Dokud se jednoho dne nedozvěděla, že jeho učitelka zpěvu ho svedla. Říkejte si tomu, jak chcete, sama by přiznala, že se v ten moment stala šílenou, žárlivou matkou. Prostě se slečny Pilewitz zbavila. Jenže po dvaadvaceti letech spokojeného a klidného života s pár výstřelky se vše změnilo. Nepřítel ji našel a ona se musela zase vydat na cesty. Nechtěla ohrozit rodinu a zatáhnout je do svých problémů z minulosti. Vše jim vysvětlila a odcestovala tentokrát na východ. v roce 1988 zavítala i do Íránu. Právě kvůli probíhající válce. Mohla se beztrestně a nenápadně přiživit na zraněných a umírajících, případně jim usnadnit odchod na onen svět. A tak se stalo, že se potkala s jednou místní. Taraneh Matsimela znělo její jméno. Byla postřelena a byla by zemřela kvůli nešikovnému mladíkovi, který si dovolit se nazývat doktorem. A právě tohle kupodivu Siennu naštvalo. Tara byla nevinná, neměla s válkou nic společného a přesto měla zemřít kvůli nezodpovědnosti jiných, kteří jí měli pomoci. Nemá to v povaze, ale přesto dívce pomohla a proměnila ji. Taraneh sice nebyla ráda, ale nakonec se se svým upírstvím smířila. Avšak odmítla Siennu doprovázet na jejích dalších cestách, což starší upírku mrzelo. Ale vyrazila opět sama.
Svět ji začal nudit, neustálé cestování ji unavovalo, a tak se chtěla někde usadit. A právě v tu chvíli si vzpomněla na tip od Laury. Shadowhill. Tam se prý začal v poslední době stahovat život nadpřirozena. A to ji pochopitelně lákalo. Během té doby čas od času navštěvovala Polsko a pravidělně posílala peníze, aby Krzysztofovi pomohla. Její další cesta však vedla dál než kterákoliv předtím. Přestěhovala se do Shadowhillu a začala žít tam ve snaze jednou pro vždy se odpoutat. Ne od synů, ale od svého dlouholetého partnera, se kterým se dohodli na rozchodu. Prý že to tak bude lepší, ať si najde někoho, kdo tam s ním bude moct být. Pokud věděla, nikoho takového si nenašel.
Nedlouho po příjezdu se seznámila s vlkodlakem Archerem. Vypadalo to pouze na vztah na jednu noc, ovšem nakonec se to zvrhlo ve vztah. Vztah mezi upírkou a vlkodlakem. Byli spolu spokojení, nehádali se, prostě ideální stav. Jenže Archer na čas odcestoval a nerozloučil se. Sienna si nikoho mezitím nenašla. A když se její milovaný vrátil, byla moc ráda, ale jak se zdálo, on už ani nepočítal s tím, že na něho čeká. Ale čekala. S radostí spolu skočili opět do postele a Sien otěhotněla. Těhotenství probíhalo vskutku zajímavě. Za den stačilo dojít do fáze čtyř měsíců, bříško se jí zakulatilo a trpěla nevolnostmi. Zvracela krev, kterou požila, a byla celkově vysílená. K tomu všemu se do města vrátil její starý přítel Dax, do něhož byla kdysi zamilovaná, pokud toho citu kdy byla vůbec schopná. On ji však stále bral pouze jako přítelkyni. Jenže ve chvíli, kdy měla porodit, byl Archer opět mimo město. A tak ji nenapadlo nic lepšího než jít do vedlejšího baráku za Daxem. Ten jí pomohl porodit, jenže dítě bylo mrtvé. Siennou to otřáslo a Dax jí nabídl, ať se posílí jeho krví. Což také udělala. A ta je rozpálila natolik, že se spolu vyspali. A tak na Sienně ulpěl Daxův upíří pach, který Archer okamžitě rozpoznal. Zavrhl ji, proskočil oknem a ve vlkodlačí podobě utekl do lesa. Sienna šla k Daxovi a společně šli hledat do lesa. Překročili přitom tehdejší hranici mezi vlkodlačí a upíří částí lesa. Tamia potrestala jen Daxe, Sienna se potrestala sama. Chtěla spáchat sebevraždu - zabodla do sebe větev jednoho ze stromů. Upíří regenerace a špatná muška jí to však nedovolila. Archer byl pryč, Dax polomrtvý, Sienna polomrtvá a v příšerném psychickém stavu, z něhož ji dostala až nová známost. Jednoho dne v baru, vlastně to bylo zrovna na Štědrý den, se setkala s vlkodlakem Dominickem. Vypadalo to stejně jako tehdy u Archera na známost na jednu noc, ale vzniklo z toho přátelství s výhodami, které brzy přerostlo ve vztah. Pak už se jen dozvěděla, že Dax odcestoval pryč.
Nedávno zjistila, že se do města přistěhovala její příbuzné, pravnučky její sestry. Sienna by měla být jejich prateta nebo tak něco. Jmenují se Claire a Casey Sergeant. Jenže to nebylo zdaleka všechno. S Dominickem to přestalo klapat, zmizel bůhvíkam, a tak ji čekalo další období, kdy se snažila zapomenout na dalšího z mužů. Jako poslední, kdo v tomto výčtu figuruje, je James, vlkodlak jako Archer a Dominick. Nikdy nebyli ve vztahu v pravém slova smyslu, spali spolu a byli si velice podobní, jenže pak se James zamiloval. Nechtěla mu bránit, a tak vyklidila pole. Samotnou ji to přestávalo bavit, čím dál víc myslela na minulost a utápěla se ve vzpomínkách. A přesně tehdy se v Shadowhillu objevil její druhý syn Dawid jako velice živá připomínka toho, co bylo.

VROZENÉ
SÍLA[0/10]
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
level 2
VÝDRŽ[0/6]
▄▄▄▄▄▄▄▄▄
level 1
RYCHLOST[0/6]
▄▄▄▄▄▄▄▄▄
level 1
ŠTĚSTÍ×
▄▄▄▄▄
level 2
OBRATNOST[0/10]
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
level 2
MAGICKÝ POTENCIÁL×
▄▄▄▄
level 4

NAUČENÉ
BOJ BEZE ZBRANĚ[2/10]
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
level 2
STEALTH[0/6]
▄▄▄▄▄▄▄▄▄
level 1
BOJ SE ZBRANÍ[0/6]
▄▄▄▄▄▄▄▄▄
level 1
PŘEŽITÍ[0/6]
▄▄▄▄▄▄▄▄▄
level 1
SPORTY[0/3]
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
level 0
LOV[0/10]
▄▄▄▄▄▄▄▄
level 2
OŠETŘOVÁNÍ[0/3]
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
level 0
UMĚNÍ
[0/3]
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
level 0
OPRAVOVÁNÍ[0/3]
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
level 0
.
.
.


MAGICKÉ
LED[46/46]
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
level 10
ELEKTŘINA[46/46]
▄▄▄▄▄▄▄▄▄
level 10
TEMNOTA[46/46]
▄▄▄▄▄▄▄▄▄
level 10
PÍSEK[46/46]
▄▄▄▄▄▄▄▄▄
level 10AURY44
ARGENY525


MAZLÍČEK

Kočka Nefret
Sienna ji dostala od jedné své upíří známé jako malé kotě, které našla pohozené na ulici. Zprvu měla pochybnosti, jestli zvládne vychovat takového malého tvorečka, ale nakonec se ukázalo, že strach vůbec mít nemusela, poněvadž si od prvního momentu rozuměly a dnes už jsou neoddělitelné. Nefret se nenechá pohladit jen tak někým, musí cítit, že i Sienna dané osobě důvěřuje a pak teprve se uvolní i ona. Může působit docela plaše, ale to ona není, jen je dosti vybíravá, co se týče toho, komu bude věnovat svou pozornost a koho bude obšťastňovat svou přítomností.


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama