close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Tobia Pasquale Peretti

20. října 2018 v 16:25

TOBIA PASQUALE PERETTI


3. 3. 1993
člověk
student, asistent ve
foto a video
postprodukci
Kyle

Dylan Sprouse
Matka - Alessandra Peretti (dříve Costanzo) - *1972, člověk, učitelka v mateřské školce
Otec - Francesco Peretti - *1969, člověk, ředitel italské oděvní firmy Phard
Bratr (dvojče) - Matteo Peretti - *1993, člověk, divadelní herec, Tobia je o několik minut starší
Mladší bratr - Camillo Peretti *2007, člověk, žák základní školy

- V Americe si nechává říkat Toby.
- Má zálibu v kamerách a ze scén, které získává na cestách, vytváří estetická videa. (pro představu)
- Trpí silnými migrénami, v takových chvílích bývá nepoužitelný a opravdu protivný.
- Nepije alkohol a neužívá tvrdé drogy, nerad nad sebou ztrácí kontrolu.
- Je v anglickém jazyce lepší, než jeho bratr, proto mu dělá překladatele, ale to neznamená, že se sám občas nezmýlí.

Tobia je v mnoha věcech pravým opakem svého bratra, ale ani ve snu by ho nenapadlo tvrdit, že je lepší. Spíš by řekl, že se doplňují. Pro svůj silný hlas svědomí, se stal svědomím svého dvojčete, který ho občas postrádá. Sebe a ani jeho však neusměrňuje, pokud si myslí, že jsou jejich reakce adekvátní k dané situaci. Je citlivý a ochotný naslouchat, jen málo skáče do řeči, a i když má na věc svůj názor, necpe vám ho, pokud z rozhovoru vycítí, že o to nestojíte. Jakmile mu však dáte najevo, že ano, vždy vám upřímně řekne, co si myslí. Nenechává se stáhnout k ukvapeným závěrům, vše si raději nejdřív ověří a promyslí, čímž se vyhne tomu, že někomu ublíží. Navíc je podle něj hloupost zabývat se domněnkami. Je společenský, má radost, když si může popovídat s jinými lidmi, ale nemá problém být sám, při práci s kamerou to dokonce upřednostňuje. Když se pustí do tvorby, musí svou práci dokončit, jinak bývá nervózní a nemyslí na nic jiného. Má velmi zvídavou mysl v oblastech, které ho zajímají, rád se učí nové věci. Všechno si vychutnává - jídlo, zajímavá a krásná místa, to, co ho baví, prostě život. Přitahuje ho všechno neobvyklé. Někdy se zdá, že je nadšený z úplně každé blbosti. Nemůže si pomoct, vidí krásu skoro ve všem. Například mu můžete dát hnusný dárek a on se zaměří na to, že jste si na něj vůbec vzpomněli, tím se ta věc stane dokonalou. Jen zřídka se uchyluje k sarkasmu, nevyžívá se v tom. Z počátku si můžete myslet, že nemá žádnou chybu, ale to samozřejmě není pravda. Jestliže si něco usmyslí, bývá nadměrně tvrdohlavý, s čímž má problém hlavně jeho otec, který by ho raději viděl po svém boku v rodinné firmě místo pobíhání s kamerou a editorování. Léta praxe ho naučily tátovy poučky a jiné řeči ignorovat. Mimo rodinu má ovšem jeho tolerance své hranice, nemá problém se naštvat, anebo urazit. Přestože působí velmi otevřeně, mívá problém s formulováním svých pocitů, co se bolesti, hněvu a strachu týče. Pokud je to tedy možné, raději to v sobě zadusí. Může působit až flegmaticky. Jestliže se mu někdo znelíbí, bývá odměřený a nesnaží se to nijak skrýt. Na rozdíl od svého bratra, nemá problém se známostmi na jednu noc, ale to neznamená, že jde s každou, která na něj zamrká, a jestliže se mu daná žena další den neozve, brečet nebude. Nebrání se vážným vztahům, ale ani se do nich necpe za každou cenu.

Tobia se narodil v roce 1993 do bohaté italské rodiny jen o pár minut dřív, než jeho dvojče, přesněji v 0:51. Z čiré provokace na to často upozorňuje a dělá, jako by je od sebe oddělovalo celých dvacet let. Nemůže však říct, že by to na Mattea někdy jakkoliv zapůsobilo - je to tvrďák. Už od začátku byli velmi sehraní, když se rozbrečel jeden, přidal se k němu i ten druhý, takže si s nimi rodiče užili plno zábavy a to hlavně v noci. V předškolním věku spolu pořád kuli pikle, vymýšleli nejrůznější lumpárny a těmi pak maminku občas příváděli k šílenství. Také většinu času trávili právě s ní, otcovou skutečnou rodinou je spíš firma a lidé v ní, než jeho manželka a děti, alespoň tak to působí. To bohužel zapříčinilo, že si Matteo s otcem nikdy příliš nerozuměl, zatímco Tobia si k němu vzhledem ke své smířlivé povaze utvořil spíš neutrální vztah. Dost možná chápe, že se je otec snaží zaopatřit na víc než spokojený život a lhal by, kdyby tvrdil, že se mu nelíbí být bohatý. Má tak možnost dělat věci, o kterých si mohou jiní nechat jen zdát. Od nakupování nejrůznějších vymožeností po navštěvování exotických míst přes spaní v nejlepších hotelech a podobně, bez toho aniž by se musel starat o to, kolik utratil. Nemůže však říct, že tomu tak bylo vždy, jako malý trucoval, kdykoliv táta odešel a nechal je doma jen s mámou. Nenechte se mýlit, zbožňuje ji, dělala pro ně nemožné, ale snad ještě víc tíhne k babičce, která ho učarovala výbornou italskou kuchyní, milým slůvkem, jak to u babiček bývá a jejími příběhy z mládí. Strávil u ní nespočet volných dní, moc rád ji poslouchal a stále poslouchá, když ji navštíví, anebo ona je.
Přestože je pro tyhle dvojčata obvyklé stát si pořád za zadkem, rozhodl se každý pro jiné studium. Mattea uchvátilo herectví, zato Tobia uvažoval trochu praktičtěji, přičemž zvolil ekonomii. Věděl, že Mattea na pokračování ve vedení neužije, a tak chtěl otci udělat radost a pokračovat v tom sám. Má bakalářský titul a teď usiluje o magisterský, anebo to aspoň předstírá. Pravdou je, že na to začal kašlat, když si uvědomil, že nechce dál upřednostňovat věci, které pro něj nic moc neznamenají. Jeho skutečnou vášní se stala kamera, se kterou se pokouší zachytit i ty nejobyčejnější okamžiky neobyčejným způsobem. Jeho otec s tím samozřejmě nesouhlasí, protože ho s ohledem na jeho studia viděl spíš jako nástupce ve vedení firmy, než blázna ve filmovém průmyslu. A i když ho otec zasypává nesouhlasnými poznámkami, kdykoliv má možnost, snaží se uplatnit u filmu za pomocí brigády na pozici asistenta ve foto a video postprodukci, kde může ukázat, co v něm je.
Po narození jejich nejmladšího bratra Camilla se dvojčata shodla, že chtějí víc, než jejich současný způsob života umožňuje. Rozhodli se proto cestovat, objevovat nová místa a jejich zvyky, ale hlavně utéct od vlivu svého otce. Sbalili si tedy kufry a nechali ustaranou matku, naštvaného otce a Camilla daleko za sebou. Přes Evropu se dopracovali až do Spojených států, kde zatoužili po troše klidu v nyní tak hektickém životě. Zabydleli se ve společném domku na pláži v malém městečku Shadowhill.


AURY5
ARGENY140
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama