close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Troška historie...

14. října 2018 v 12:28
Nadpřirozeno a magie jsou tu odjakživa. Upíři, vlkodlaci, čarodějové, živly, ale i jiné mocnosti, které jsou mimo naše chápání. Nikdo se tedy přesně nepamatuje na prvního vlkodlaka nebo upíra, avšak jedno bylo vždy pevně dané - upíři lovili lidi a vlkodlaci jakbysmet. Jedni pro krev, druzí pro maso. Někteří zabíjeli, jiní lidi nechávali žít. Fungovalo to. Žili odděleně, vlkodlačí smečky se do lidí nemíchaly a upíři byli spokojení, dokud měli kde sát.
Jak však šla léta, lidská společnost se měnila a vývijela. A spolu s tím také náboženství. Pamatujete na dobu inkvizice? Tak přesně ta vznikla kvůli nadpřirozenu. Škoda, že praví nadpřirození jí obvykle unikali a místo nich vraždili nevinné lidi. Hony na čarodějnice - to samé. Pravá čarodějnice by se ochránila nebo utekla, kdežto ty, které neměly jak prokázat, že opravdu nevládnou ďábelskými silami, měly smůlu. A tak to šlo dál a dál. S vývojem vědy se mnozí nadpřirozenými zabývali, zkoumali jejich buňky a tkáně a snažili se zjistit, jak jejich těla fungují. Mnozí na nich prováděli nelidské experimenty, drželi je v příšerných podmínkách, testovali jejich toleranci vůči bolesti, horku, chladu, tlaku, zkoušeli, kam až sahají jejich znásobené schopnosti... Už nebylo divu, že se nadpřirození před lidmi skrývají a zametají po sobě jakékoliv stopy a zprávy o své existenci. A tak se dostáváme až do současnosti, kdy málokterý člověk o existenci magie a nadpřirozena ví.
Bylo nebylo, nedaleko kalifornského pobřeží leželo jisté městečko. Shadowhill se jmenovalo. Bylo vedeno upířím starostou, který kontroloval všechny nadpřirozené v celém městě a jeho okolí a zakazoval jim vraždy i pití jejich krve, ačkoliv to odjakživa bylo přirozeností upírů i vlkodlaků. Nadpřirození mu to tolerovali, hledali si obživu jinde či různými způsoby jeho zákazy obcházeli. Jenže potom starosta přešlápl pomyslnou hranici a svůj tlak a kontrolu posunul do nesnesitelných mezí.
Jako rukojmé si vzal dva čaroděje, kteří ho posilovali a pomáhali mu udržet si vládu nad městem, jenže málokdo už věděl, že k tomu byli nuceni nejrůznějšími prostředky, a tak zneužíváni a nuceni k udržování chodu města a chránění tajemství před lidmi. Starosta vyhrožoval jejich rodině, zamezil jim přístup k vnějšímu světu a vlastně je úplně odřízl. Až jednoho dne se jednomu s nich povedlo utéct a podat zprávu občanům. Byl opět lapen a uvězněn, ale na tom už nesešlo - občané o tom věděli a ačkoliv tomu ne všichni věřili, ta skupinka, která za nimi stála, se rozhodla je osvobodit a svrhnout starostu. Nepovedlo se, starosta je přemohl s pomocí své dcery a vyzval čaroděje k jejich potrestání. Jenže ti, naplnění frustrací, vztekem a nenávistí ke starostovi a tomu prokletému městu, bouchli. Samozřejmě ne doslova. Magie z nich vytryskla a ty, kdo stáli na jejich straně, přenesli o nějakých tisíc kilometrů na sever, do jednoho oregonského městečka, které magii přitahovalo podobně jako Shadowhill. To aby je ochránili. Starostu se jim zabít nepodařilo, ale povedlo se jim konečně nadobro uniknout.
Do města jménem La Crescent.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama