close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Tanya Shaquille

7. března 2019 v 19:27

TANYA SHAQUILLE


3. 11. 1946
vlkodlak
malířka s tatérskými
ambicemi
Aci

Jessica SulaMatka: Josephine Ronell (†), člověk. Žena z bohaté rodiny se srdcem na správném místě. Perfektně udržovala dobré jméno rodiny, celé město ji mělo rádo, ale pak se zapletla s Damienem, se kterým z nevinné počáteční pomoci splodili Tanyu. Josephine se jí ale i přes nepřízeň osudu tak úplně nevzdala a poskytla jí to nejlepší, co mohla, byla to milující a oddaná matka. Pro město ale zůstala jen jako "ta, co se tahala s černochem".

Otec: Damien Shawuille (†), člověk. Mladík tmavé pleti sloužící Ronellům. Josephine byla jediná vlídná duše v sídle, do které se zamiloval. Z té lásky vznikla Tanya, kvůli které byl Damien obviněn ze znásilnění Josephine, protože nebylo přípustné, aby společně ulehli z vlastní vůle. Soud proběhl rychle a rozsudek zněl jasně - trest smrti, takže ho Tanya ani neměla šanci poznat.

Otec matky: William Jacquin de Ronell (†), člověk. Dlouholetý starosta města s aristokratickými předky, na které rád odkazoval a po kterých zdědil velké rodinné sídlo. Sám se cítil díky předkům nadřazen ostatním.

Babička: Rosemary Josephine Ronell (†), člověk. Zásadová žena, která ale uměla projevit i vlídnost, hlavně své dceři a vnučce, a která byla umírňujícím prvkem pro Williama. Po celé aféře zůstala s rodinnou jen kvůli dobrému jménu. Pro Tanyu to byla laskavá babička, kterou vždy ráda viděla.

Strýc: Cornell Shaquille (†), člověk. Jediný příbuzný Damiena, který vzal Josephine k sobě a poté se ujal výchovy Tanyi. Byl to upřímný muž, který ji vychovával skoro jako vlastní, bylo na něm vidět, že se jí snažil poskytnout to nejlepší a nechtěl, aby se cítila jako nějaký vyvrhel. Tanye úspěšně zastupoval otce, navíc podle popisů od matky mu byl i vzhledem celkem podobný a byl to jeden z nejdůležitějších lidí v jejím životě.

Nevlastní teta: Mayella Shaquille (†), člověk. Ženský element ve výchově Tanyi, Mayella měla ráznou ruku a učila Tanyu být pokornou a poslušnou, ale i když ji měla ráda, nedalo by se říct, že by si k ní někdy vyvinula pořádný vztah.

Bývalý partner: Diego (†), vlkodlak. Láska jejího života, která úplně změnila její život.

Měla také plno nevlastních sourozenců a dalších tetiček a strýčků ze strany otce, ale ti se k ní nikdy moc nehlásili. Stejně tak to měla s případnou rodinou ze strany Ronellů, které vlastně nikdy pořádně nepoznala, jen matku a babičku.

- Své umění vydává pod jménem Ronell, je to upomínka na její matku a zároveň se jí to líbilo více než její reálné jméno.
- Vystudovala pár uměleckých škol a prošla různými kurzy, času měla dost a později i peněz měla více, než by potřebovala.
- Zkoumá i jiná umělecká odvětví, takže zkoušela i sochařství nebo třeba keramiku, ale nic z toho jí nejde tolik jako malířství.
- Vlastní dvě tetování - malý měsíc vytetovaný za uchem, který vlastně skoro nikdy přes její vlasy není vidět, a tetování hlavy vlka napůl tvořené normálním vlkem a napůl tvořené přírodními motivy, které si nechala vytetovat do úrovně mezi prsy, ale ne úplně vysoko mezi ně, aby to nemohl zahlédnout úplně každý.
- Ráda loví, ale zásadně jen zvěř. Jednou sice v záchvatu člověka zabila, ale to je velice temná vzpomínka, kterou už nechce nikdy opakovat.
Tuto slečnu byste v davu asi přehlédli, nevyrostla totiž do žádných závratných výšin, i když její kudrnaté vlasy volně točící se v pramíncích kolem její celé hlavy jí pár centimetrů navíc přidávají. Když už si jí ale všimnete, určitě na ni jen tak nezapomenete, už jen kvůli jejím divokým vlasům, které se často snaží různě sepnout a zkrotit, nebo je dokonce i čas od času žehlí, ale přeci jen ne každý den má na takovou práci čas, takže občas má skoro doslova lví hřívu kolem hlavy. Ze sympaticky působícího obličeje se na vás pravděpodobně budou usmívat plné rty, které si ráda zvýrazňuje, protože právě ty má na svém vzhledu ze všeho nejraději. Svůj průměrný nos a hnědá očka, která mají snad všichni s tmavší pokožkou, na tom jí nepřijde nic okouzlujícího. Postavu má relativně hubenou, nějaké ty ženské tvary se také objevují, ale že by svým výstřihem kradla mužská srdce, to se skutečně říct nedá. Pokud by něčím měla krást srdce, spíše by to byl její nevinný kukuč, než ženské křivky a vyzývavé oblečení, které není úplně jejím stylem. Není vysloveně prudérní, že by potřebovala nosit samé roláky a nejradši by neukazovala ani centimetr pokožky, spíše má jen ráda své soukromí a má pocit, že nemusí každému odhalovat své tělo, protože to si zaslouží jen ti, kterým odhalí i své srdce.
Začněme tím, že i přes svou velkou ztrátu tak úplně nezanevřela na společnost, i přestože měla krátké, temné období. Ráda se vyrazí bavit se svými přáteli, ať už se má jednat o posezení na kávě, návštěvu kina nebo i "pařbu" v klubu, čemuž sice nepřišla na chuť, ale vidíte, jak je ochotná se pro své přátele obětovat. Ačkoliv se ráda baví se svými přáteli, tak seznamování úplně nemusí, což není tím, že by neměla ráda lidi, ale spíše se bojí, kvůli ztrátě Diega. Nikdy si totiž nemůžete být jistí, jestli jste se právě seznámili s úplně normální osobou nebo s lovcem, který se vám vrhne po krku hned co zjistí, co jste zač. Z toho i plyne, že má trošičku problémy s důvěrou a dlouho to trvá, než si k sobě někoho skutečně pustí, proto těch pravých přátel nemá spoustu, má víc pouhých známých, se kterými sice občas někam zajde, ráda se s nimi vídá, ale nebere je jako důvěryhodné a moc se jim nesvěřuje, ani o nějakých maličkostech například z okruhu milostného života. Když už jsme u toho milostného života, nikdy nepochopila románky na jednu noc. Sex prostě vidí jako akt lásky, ne jako živočišný pud (a přitom jsou její pudy poměrně silné, ale tohle k tomu i tak nepatří). Možná v tom má poměrně staromódní názor, ale stojí si za tím, románkům na jednu noc se vyhýbá a i ve vztahu chce dlouho čekat, než se do sexu vrhne, což jeden její roční vztah pohřbilo. I kvůli tomu se jedná o skutečně vybíravou ženu, která by se nespustila do vztahu jen tak s někým. Možná si svou vybíravostí spíše hází klacky pod nohy, ale zkrátka když už se má s někým sblížit, ráda by, aby to byl dlouhodobý partner, nejlépe na celý život. Ano, oddanost u ní hraje důležitou roli, jak v partnerství, tak v přátelství, takže když už se někomu podaří získat si její důvěru a vstoupit do jejího srdce, je ochotná se za něj rvát hlava nehlava, a to skutečně doslova.
I když je k lidem dlouho nedůvěřivá, neznamená to, že by se chovala nepříjemně a odmítala se bavit, naopak. Navíc i ráda komukoli pomůže, klidně i nezištně, zkrátka v sobě pořád má tu poslušnou a společností odmítanou dívku, která musela všem sloužit, tak v tom pokračuje. Teď sebou ale nenechá zametat, už to není žádná podřadná služebná a umí poznat, když s ní někdo má nečestné úmysly a jen se snaží využívat její dobroty. Takovým lidem se snaží raději vyhýbat, než aby se pouštěla do sporů. Pokud na ně už narazí, tak často jejich žádost obrátí proti nim, holt výbušnost vlkodlaků, která se u ní začala projevovat od první pomsty, kterou v afektu provedla, ale pokud by ta "pomsta" vyžadovala moc času, tak to raději pustí hlavy s tím, že na každého jednou dojde. Také už úplně zahodila svou zamlklost, ke které byla jako malá vedena, protože její názory nikoho nezajímaly a ještě by jí mohly snížit plat. Během života pochopila, že se za své názory stydět nemusí a že je dobré umět si stát za svým, což vlastně začalo hlavně díky její umělecké tvorbě, tam si totiž vždy musíte stát za tím, co jste vytvořili, a ne jen slepě přijmout všechny výtky a opravit to podle žádostí ostatních, protože to je vaše dílo, ne jejich a úplně stejně by to mělo platit na názory. Když získala sebedůvěru v tomto ohledu, často se stává, že úplně nedokáže dojít ke kompromisu a často se dohaduje, jen aby měla pravdu, ale pokud budete mít opravdu dobré argumenty a trpělivost, asi ji dokážete přimět ke kompromisu. Sice se umí hádat, ale není ten typ, co by hádky vyvolával pro své potěšení, ona si jen snaží stát za svým, v hádkách se nijak zvlášť nevyžívá, ale bude se snažit mít poslední slovo už, jen protože v ní koluje soutěživost, nejenom v dohadování, ale snad ve všem kromě umění. Umění je takový její klidný bod, který jí poskytuje útěk od reality, kde může zobrazit svou vlastní realitu a také vidět realitu jiných umělců, asi proto nepociťuje žádné nutkání překonávat ostatní.
Rodina Tanyi byla nejvýznamnější rodinou celého města, jednalo se totiž o rodinu starosty, který byl na své pozici byl poněkolikáté, akorát za to mohla promyšlená přetvářka než kouzlo osobnosti. Za zavřenými dveřmi svého sídla ale jakoukoliv přetvářku sundával a tak jeho služebnictvo mělo tu čest poznat jeho pravou tvář, ale platil jim natolik dobře, že by si nestěžovali, nebo byli tmavé pleti, takže by jim nikdo nevěřil. Právě k takovým patřil i Damien, který mnohdy ani nedostával pořádně najíst, čehož si všimla Josephine, dcera starosty, která vždy napravovala křivdy služebnictvu u nich doma, takže i Damienovi začala přilepšovat. Jelikož Damien byl často trápen, Josephine o něj pečovala často a začali se sbližovat, nacházeli všemožné záminky, aby jeden druhého viděli, až to přešlo v tajný vztah. Po roce z jejich lásky vzešlo dítě, ale rostoucí břicho prozradilo tento zakázaný románek. Otec Josephine zuřil, obvinil Damiena ze znásilnění a osobně se prosadil o to, aby obvinění bylo uznáno a on byl odsouzen. I přes pláč dcery, přimlouvání ženy nepovolil a Damiena poslal na smrt. Josephine vyhnal z domu, protože nechtěl mít v domě černé dítě, ale nabídl jí, že se může vrátit, až se dítě narodí, samozřejmě bez dítěte. Josephine neměla kam jinam jít, a tak obcházela příbuzné Damiena. Většina jí zabouchla před nosem a vinila ji z jeho smrti, až Cornell je vzal pod svá křídla. Josephine tam nějakou dobu zůstala, porodila dceru a pár měsíců ji kojila, pak se ale vrátila domů, protože potřebovala zázemí, díky kterému by pomáhala malé Tanye. Tanyu tedy vychovával Cornell se svou manželkou, na což jim přispívala i Josephine a později i samotná Rosemary, protože si všimla pravidelné potřeby peněz u své dcery. Dokonce společně občas jezdily na návštěvy, alespoň měla Tanya poznat i jinou část své rodiny. I když nevyrůstala se svou rodinou, vyrostla v dobrých podmínkách, bylo jí zajištěno i základní studium a později neměla ani problém se sehnáním práce. Problém ale měla se společností, nebyla přijímaná a mrzelo jí to, ale zaměstnávala se spoustou práce navíc, jen aby na to nemusela myslet. V rámci hledání práce navíc se dostala jako uklízečka k Diegovi, který sice býval doma jen málokdy, tudíž se nejednalo o moc náročnou práci, ale vzala to. Vídali se jen minimálně, ale i tak si spolu vcelku sedli, hlavně protože na ni nenahlížel jako na vyvrhele společnosti, tím si získal její sympatie. Bavili se při každém úklidu, který byl častější než když nastoupila a Tanya si byla jistá, že se do něj zamilovala. I on to cítil, ale když už si začali být až příliš blízko, rozhodl se jí dát výpověď. Nedokázala to unést, byl to první člověk kromě rodiny, kterému nezáleželo, kým je, a teď o něj měla přijít, takže se ještě u něj doma rozbrečela. Právě protože i on pro ni měl city, tak to vzal zpět a pustili se společně do vztahu.
Uběhly dva roky šťastného vztahu, jí bylo něco kolem 23 a Diego si uvědomoval, že bude stárnout jinak a že o ni nechce přijít. Byl s ní skutečně šťastný a milovali se, proto věděl, že dříve nebo později by jí musel vysvětlit, kým vlastně je, takže jí to během výročí vysvětlil. Také jí nabídl, že by se mohla stát vlkodlakem jakým je on. Bylo toho na ní hodně, takové věci člověka dost zaskočí, a nechala si čas na rozmyšlenou. Trvalo jí asi 14 dní, než se vrátila do jeho chaty, ale přišla se všemi svými věcmi, připravená přijmout jeho nabídku. Dnes si pamatuje už jen bolest, opravdu silnou bolest, která ji provázela i několik dalších měsíců, kdy ji měsíc nutil měnit se, ale díky Diegovi se s vlčí stránkou sblížila, trvalo to ale pět let. Diego jí ukázal vše, co by měla jako vlkodlak vědět, a také ji vzal do své staré smečky, do které sice pořád patřil, ale kvůli Tanye se od nich vzdálil. Smečka byla ráda, že je zpět, ale k Tanye už tak vřelá nebyla, spíše jen tolerovala její přítomnost, jenže Tanye to vůbec nevadilo, užívala si život v přírodě, který působil skoro přirozeně. Diego jí často říkával, že příroda vypadala více rozkvetlá, když v ní byla Tanya, ale ta to brala jen jako zamilované tlachání.
Tahle idylka trvala až do roku 1984, kde se všechno pokazilo. Diego a Tanya měli další výročí, které chtěli oslavit ve své chatě, a Diego mířil napřed, aby připravil překvapení, jenže když se Tanya dostala domů, našla dvě osoby stojící nad kňučícím tělem vlka. Popadl jí neskutečný vztek a lusknutím prstu se lovcům vrhla po krku. Jednoho zranila, ale utekl, ten druhý už takové štěstí neměl. Cítila se hrozně, zabila člověka, přišla o Diega, vše se jí bořilo. Pokorně se vrátila do smečky, aby nahlásila, co se stalo… Možná doufala v nějaký komfort, místo toho ale byla vyhnána a jakmile opustila hranici lesa, opustila i vlčí podobu, byla to pro ni jedna velká bolestivá vzpomínka. Vrátila se zpět do chaty, pobrala své úspory a toulala se od baru k baru, snažila se nalézt útěchu v alkoholu, ale nemohla se pořádně opít, nedokázala dosáhnout žádné úlevy. Nejhorší moment byl první úplněk bez Diega, bolestivější proměnu totiž asi nezažila a jediným komfortem jí byl les, který sice pomáhal, ale ne tolik jako Diego. Po tom hrozném večeru pochopila, že se bude muset trochu dát dohromady, tak se vrátila k tomu, co dělala před Diegem - k uklízení. Nějakou dobu se tím živila, bez problémů vedla rutinní život a trochu se dala dohromady. Během jednoho úklidu narazila na rozdělaný obraz, kterému něco chybělo a jí lákalo zkusit to něco dodělat. A tak po dokončení úklidu si sedla k obrazu, dodělala detaily, které jí tam chyběly, a odešla. Zpětně ji majitelka bytu a autorka obrazu kontaktovala s tím, že ji její talent oslovil a doporučila by jí jít na uměleckou školu. Tanya po dlouhém váhání skutečně šla studovat umění, něco mělo naspořené a navíc během studia pokračovala s prací. Už po skončení školy se začalo její umění prodávat, ona mohla pokračovat ve studiu bez nutnosti uklízení po cizích domech. Její živností začalo být umění v podobě obrazů, což jí zůstalo dodnes. Zkoušela i jiné formy umění, ale nic jí nevyšlo, jen v poslední době ji skutečně zaujaly tetování, které si sama pořídila, ale dále by se tomu chtěla věnovat, bohužel ale nedokázala najít vhodné místo, kde by se jí líbilo.. A právě proto se dostala do La Crescent, protože se o místním salónu doslechla a rozhodla se to omrknout.
ZEMĚ
2/10
■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■
AURY1
ARGENY170


ANGLICKÝ JAZYK■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ 9/10
BĚH■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■3/10
LOV■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■4/10
MALBA/KRESBA■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■8/10
TATÉRSTVÍ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■3/10
VAŘENÍ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■5/10
ŠITÍ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■5/10
ETIKETA■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■5/10
PŘEŽITÍ V PŘÍRODĚ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■4/10
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama