close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Regina Asteria Zografos-Meylor

5. října 2019 v 20:03

REGINA ASTERIA ZOGRAFOS-MEYLOR


11. 9. 1988
člověk
policistka
Rogenia

Charlize TheronDaimon Zografos [*1959], otec, člověk
Rázný, přesto milující muž, co by pro svou rodinu udělal vše na světě. Však byl také ochoten se odstěhovat až do Skotska jen proto, že se zamiloval do Avy. O mnoho přišel, jenže to je také důvod toho, proč je takový, jaký je dnes. Momentálně žije i s Avou ve Skotsku, ale jsou s Reginou v kontaktu.

Ava Zografos [*1962], rozená Ballantyne, matka, člověk
V mnohém je podobná svému muži, s nímž se do sebe toho léta roku 1981 bláznivě zamilovali. Je to typická tvrdohlavá Skotka, s níž není radno si zahrávat. Umí se o sebe hravě postarat a aby taky ne, když je i ona policistka. Byla to právě ona, kdo Reginu k tomuto povolání přivedl. Normální matky nechtějí, aby se jejich dítě dostávalo do nebezpečí, nicméně Ava? Ta razí heslo "Co tě nezabije, to tě posílí." a podle toho vypadala její výchova.

Isla Meylor-Zografos (*1990, †2015), manželka, člověk
Isla byla jako éterická víla. Každý den žila, jako by měl být jejím posledním, do všeho šla po hlavě a nebála se zkoušet nové věci. Mnohdy tím Regině málem způsobila problémy, jenže společně se z nich vždycky dostaly a nějak to vyřešily. Nebyla to vyloženě láska na první pohled jako spíš chtíč na první pohled. Jejich vztah byl velice vášnivý a procítěný a když Islin život předčasně ukončil ten upír, Gina se málem zbláznila smutkem.

■ Říká si Gina a prohlašuje, že to je osud, poněvadž z alkoholu má nejradši gin a nejlépe s tonicem.
■ Umí řecky, španělsky a anglicky.
■ Umí ovládat ruční i dlouhé zbraně, přesto v "reálném světě" preferuje ty chladné, jelikož nedělají rámus.
■ Ví o nadpřirozenu, ačkoliv by byla raději, kdyby nevěděla. Zvlášť upíry nemá v oblibě.
■ Má jen jediné tetování, které však jen tak někdo nespatří.
Regina patří mezi ty ženy, které jsou schopny nosit dlouhé přenádherné šaty v jeden den a hned ten následující těžké kanady, kalhoty a odřenou bundu a stejně vypadat skvěle. Nedomnívá se o sobě, že je kdovíjak krásná, avšak její sebevědomí jí dovoluje cítit se dobře prakticky ve všem, což je základním klíčem k úspěchu. Neštítí se opravdu ničeho, tudíž ji jednou uvidíte drsnou motorkářku, podruhé jako sladkou princeznu a potřetí třeba jako uhlazenou manažerku v kostýmku. Je to žena mnoha tváří a svou mimiku i gesta má perfektně ovládnutá. Každý její pohyb jako by byl dopředu pečlivě promyšlen, nic není zbrklé a zároveň působí naprosto přirozeně.
Její obličej je ostře, ovšem elegantně řezán a mezi nejvýraznější rysy patří její lícní kosti a hned nad nimi pronikavé zeleno-šedé oči. Těm nedělá problém přitáhnout k sobě jako magnet cizí pohledy a povedlo se jim uhranout nejednoho muže. O své jemně růžové rty pečuje a je to znát - jsou hebké jako samet a bez jediné praskliny. Pečuje i o svou pleť a vůbec celý svůj vzhled, což je patrné z čisté pleti, dlouhých hustých řas a mírné vůně citronové trávy, jež se okolo ní line. Pravidelně cvičí a posiluje a lze to na jejím těle vidět. Je pevné a svalnaté, a přece si zachovalo svoji ženskou jemnost. Bez toho by ani nemohla působit v policejním sboru.
Co se týče tetování, má pouze jedno, a to mohou spatřit jen a pouze její nejbližší, kterým bezmezně důvěřuje. Takže správně, prakticky nikdo kromě její rodiny. Jizev několik má, na různých částech těla, ale podobně jako s tetováním je obvykle nikomu neukazuje, jelikož zaprvé nemá proč, zadruhé kazí dojem bezchybnosti a celistvosti její pokožky. Z nějakého důvodu se je však nepokouší zneviditelnit všemi těmi krémy a procedurami, které existují, ačkoliv na některé by to fungovat mohlo.
Tuto ženu charakterizuje několik základních vlastností - oddanost, cílevědomost a sebevědomí. Je si velice dobře vědoma svých schopností a silných stránek a nebojí se jich využívat ve svůj prospěch. Když něco chce, dosáhne toho, nicméně jestliže na cestě za svým cílem usoudí, že je ve skutečnosti bezpředmětný a k ničemu, nejde tvrdohlavě dál a vzdá se ho. Neztrácí s ním tedy čas, který by jinak mohla investovat do něčeho jiného, lepšího. Jinak by se dalo říct, že světu nastavuje dvě tváře. Jednu tehdy, kdy je v práci, a druhou mimo ni.
V práci má pověst seriózní a spolehlivé strážkyně zákona, která se jen tak něčeho nezalekne, řeší situace s chladnou hlavou a nenechá se strhnout emocemi. To ona totiž umí - když je to potřeba, oprostí se od emocí a jedná čistě na základě rozumu. Dalo by se říct, že v tomto směru je neúprosná, a zákon pro ni představuje vše. Pochopitelně ví, že ani zákony nejsou dokonalé a že je občas nutno brát s rezervou, jenže ona se řídí hlavně těmi "vyššími" zákony, těmi přirozenými, které obhajují úctu k lidskému životu, morálku a jednoduše to, co nutně nemusí být zakotveno. Nenechá se proto přemluvit, aby zmírnila pokutu či ji snad úplně odpustila. Pokud vidí, že se daný člověk vážně provinil, sevře ho ve svých spárech a postará se o to, aby za to pykal. Opilí řidiči, násilničtí rodiče, muži zneužívající ženy… To je jen pár příkladů těch, které opravdu nenávidí. Jde-li jen o nějakou klukovinu nebo vyloženě o hloupost, nemá důvod být přísná, tehdy je naopak poměrně chápavá. Však si ještě dobře pamatuje, jaké to bylo s Islou. Na své práci si dává záležet, poněvadž ví, že i drobná chybička může být fatální - a to nejen při zásahu jako takovém, nýbrž i při zajišťování důkazů či dokonce zatýkání. Nesprávným úředním postupem může být způsobeno, že si později obviněný odkráčí ze soudu bez jakéhokoliv postihu jen proto, že policista do jeho bytu vnikl bez povolení soudu, bez důvodného podezření či bez jakéhokoliv jiného důvodu, který by toto jednání ospravedlňoval. Proto je nutné být absolutně precizní, což ona je.
Soukromý život je pro ni však něco úplně jiného než ten pracovní. Zde je přátelská a relativně otevřená, ráda chodí do společnosti a ráda si užívá všeho, co může život nabídnout příjemného. Mezi její koníčky patří střelba - jednoduše zbožňuje ten tíživý pocit v rukách, to cuknutí, když kulka vyletí ven, a nepatrný zápach střelného prachu. Drží tak zbraň, jež jí dává dojem moci nad životem, což se jí líbí, byť ví, že to asi není úplně správné. Na to už se ovšem příliš neohlíží, má své poslání a na tom záleží. Mimo to také ráda běhá a udržuje se ve velice dobré formě - kvůli práci, ale i proto, že sama chce a že chce být s to ochránit sebe i své blízké. Ostatně tohle je jeden z jejích nejsilnějších strachů - že toho schopná nebude. Už jednou selhala, a ačkoliv si někde hluboko uvědomuje, že to nebyla ani v nejmenším její vina, ten tichý hlásek vzadu v hlavě jí našeptává, že byla, že s ní měla být a chránit ji, když věděla, že jí může hrozit nebezpečí. Tento vnitřní boj mezi těmito dvěma stranami svádí po celou tu dobu od toho, co o Islu přišla, a během toho se pokouší její smrt odčinit. A jak jinak než pomstou? Nemá ráda nadpřirozené, věděla o nich prakticky odmalička díky historii, kterou s její rodinou sdílí, a ví, že jsou špatní. Zabíjejí a vraždí lidi a fakt, že je to jejich přirozenost, to podle ní akorát zhoršuje. Proto jí ani nevadí zbavit se takového tvora, který jde proti zákonům přírody. Tedy, co se týče vlkodlaků, má trochu mírnější názor, nicméně co se týče upírů, nemá slitování. Má s nimi jedině špatnou zkušenost, a tak přestala věřit, že jsou mezi nimi i ti "dobří".
Jak již bylo řečeno, společnosti se nijak nebojí a naopak ji ještě i vyhledává. Nemá problém přijít někam sama, ví, že si poradí a někoho si k sobě najde. Umí být miláčkem žen i mužů a slovní hry v podobně flirtu i vzájemného provokování zbožňuje. A to i tehdy, kdy nemusí vést k ničemu víc. Baví ji to. Mnoho věcí dělá čistě proto, že ji baví. Tak například gin s tonikem, případně extra suché martini, pije hlavně proto, že jí chutná, ne proto, že by se potřebovala či toužila opít. Trocha alkoholu v krvi nezaškodí nikomu, pokud zrovna nehodlá řídit či vykonávat jinou důležitou funkci. Takže bych to tvrzení trochu poopravila - nikomu v jeho volném čase, kdy má možnost vystřízlivět. Tak. Není výjimkou, jestliže ji uvidíte vysedávat někde v baru a flirtovat s barmanem, barmankou či kýmkoliv alespoň trochu atraktivním, kdo se právě namane. Její milostný život je sice plný po okraj, avšak ten emocionální… Hrozně touží po někom, do koho by se mohla zamilovat, kdo by miloval i ji a navíc tak hluboce, jak jenom to jde. Jenže v tom jí brání především strach zmiňovaný výše, a to z toho, že toho člověka nebude moci ochránit. Proto své románky raději po pár týdnech ukončuje, než se stihne navázat. Pokaždé jí to však láme srdce znovu a znovu, i když ví, že to ten druhý pravděpodobně nebere tak vážně nebo že ani není ublížený. Psychicky mívá blíže spíše k ženám, fyzicky jí na tom nesejde, záleží spíše na momentální chuti a náladě, ale kdoví, třeba časem narazí i na muže, kterému se povede slepit její roztříštěné srdce zase zpátky, aby si ho mohl ukrást jen pro sebe.
Z jejího jména je patrné, že pochází z Řecka. Tedy, její otec, ona je Řekyně jen poloviční. Zato její matka je Skotka, světlovlasá, bledá a nefalšovaná. Je na svoji zemi patřičně hrdá, i když si uvědomuje, že reálně má v dokladech napsanou britskou národnost. S Daimonem se poznali v létě roku 1981, kdy Ava odcestovala na pracovní prázdniny do Řecka. Bylo to i tak trochu na truc rodičům, kteří ji tlačili do svatby s jejím tehdejším přítelem ze střední školy. V té době se to ostatně dalo očekávat - v těch letech už pomalu měla být těhotná či s novorozencem, jenže to ona nechtěla. A tak se sbalila a ukončení střední prostě odjela. Živila se kdečím, přičemž se naučila skvěle vařit, takže si našla místo v jednom z hotelů, kde se měla celkem dobře. Nedostávala bůhvíkolik, nicméně na malý byteček a to nejpodstatnější jí to stačilo, nepotřebovala toho mnoho. Uprostřed parného července takhle na večer obsluhovala bar, když za ní pro drink přišel jeden z místních. Zůstal sedět u ní a vyprávěl jí o tom, jak ho vyhodili z vysoké, načež ho z domu vyhodil jeho otec z domu, takže musel do hotelu. Bylo jí ho líto a zároveň se jí líbil. Nevypadal jako typický Řek a mluvil dobře anglicky, což vysvětlil tím, že studoval medicínu v Londýně, odkud se před pár dny vrátil po tom, co vyletěl. Cosi na něm bylo, cosi, co jeho přimělo zůstat, dokud jí neskončí směna, a cosi, co přimělo ji vzít ho k sobě. Jejich románek trval několik měsíců, krásných prosluněných měsíců. Daimon vzal místo v hotelu a takhle spolu žili až do doby, kdy Avu kontaktovali její rodiče, že ji potřebují doma. Odjela sice na truc, jenže ani tak by na svoji rodinu nedala dopustit a volání o pomoc by si nedovolila nevyslyšet. Oba to nesli docela špatně, ale nedalo se nic dělat. Plány jí překazilo těhotenství, na které přišla nedlouho po svém návratu do Skotska. Hodně váhala, zda o něm Daimonovi napsat, a nakonec to neudělala. Ani nemusela. Potratila ve čtvrtém měsíci.
Vydrželi to asi rok bez sebe, než ji Daimon vyhledal podle pohledu, který mu poslala. Objevil se u jejích dveří a jakoby ten rok ani neproběhl. Otěhotněla znovu a byla to opravdu radostná novina. Všichni se těšili na svatbu a děťátko a dočkali se. Vzali se a narodil se jim malý chlapeček. Na pár let se vše zdálo téměř perfektní. Dokud ho nenašli roztrhaného v postýlce. Vlkodlaci i upíři měli s jejich rodinou vždy trochu vyhrocenější vztahy, nicméně nikoho by ani ve snu nenapadlo, že by zaútočili na jejich mládě. Nedalo se však nic dělat, byl mrtvý a Ava se rozhodla přidat k policii. Daimon jí to moc neschvaloval, ale nakonec uznal, že to není tak špatný nápad z vícero důvodů. A v roce 1988 se narodila malá blondýnka, jíž pojmenovali Regina Asteria.
Dětství prožila šťastná a bezstarostná, byla vedena k opatrnosti a schopnosti ubránit se a postarat se o sebe. Docela si to však užívala a na rozdíl od své matky ke své rodině přiléhala od samého začátku. Udělala by pro ně cokoliv, klidně šla i přes mrtvoly. Což nakonec i udělala. Přidala se jako Ava k policii a úzce se svou matkou spolupracovala i mimo práci. Její pozornost a oddanost k rodině rozptýlilo až její seznámení se s Islou. Zatkli ji za držení nelegálního množství drog. Bylo to jen pár jointů a bylo to poprvé, takže z toho žádné velké problémy neměla. Gina se jí zalíbila a byla ohledně toho velice otevřená. Gina do té doby vedla vztahy pouze krátké vzhledem k jejímu zaměstnání a pouze s muži. Ovšem Isla v ní probudila skrytou vášeň a daly se dohromady. Nehleděly na to, co si o nich kdo bude myslet, milovaly se, a to pro ně bylo to nejhlavnější. A taky se dost hádaly. Obě byly dost odlišné povahy, ale právě to bylo to, co je tak spojovalo. Hádaly se kvůli všemu možnému a většinou to končilo docela vášnivou nocí, kdy si pěkně dokázaly, že i přes ty neshody a hlasité diskuze se mají rády. Byly pro sebe jako stvořené. Gina ta vážnější a zodpovědnější, Isla ta lehkomyslnější a hravější. Neohlížely se na následky, nebály se ničeho. Přišlo jim, že se nemůže nic pokazit, a dokonce se i vzaly hned po tom, co v roce 2014 vešel v účinnost akt parlamentu povolující stejnopohlavní sňatky. Jenže se to pokazilo.
Snad rok spolu žily šťastné a sezdané, než Islu potkal stejný osud jako Ginina bratra. Byl to upír. Odcházela z gay baru, byla přiopilá a rozverná a nedávala pozor. Gina zrovna měla službu, a tak se o tom dozvěděla prakticky hned, co její tělo našli. Sesypala se a několik měsíců nebyla s to téměř ničeho, jen práce, kterou vykonávala podobně jako robot. A pak přišla touha po pomstě, do níž několik dlouhých let vkládala úplně všechno. Chtěla zničit vraha své nejlepší přítelkyně, milenky a manželky. A i přes to, že svého dosáhla, neulevilo se jí. Což ji přimělo přimknout se ještě víc ke své rodině a rodinnému podniku operujícímu v rámci výroby a distribuce zbraní a ochranných prvků. Ten se chystal rozšířit svoji působnost do Ameriky, a tak se nabídla, že se o to s pár dalšími postará a zřídí pobočku. A tak se ocitla až za mořem, v daleké Americe, ve státě Oregon. Tam získala zelenou kartu, později i občanství a přidala se k policii, bez ní jaksi nemohla být.

ČARODĚJNICTVÍ▬▬▬▬▬▬▬▬▬
AURY0
ARGENY50 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama