close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Nathaniel Dee Seth

6. února 2020 v 18:44

NATHANIEL DEE SETH


9. 6. 1732
upír
patolog, člen městské
rady
Rogenia

Nick Bateman



Matka: Louisa Pearl Seth, upír, †
Otec: Thomas Avery Seth, upír, †
Sourozenci: Danielle Nora Seth, Richard Seth, upíři, ○

Synovec [od Richarda]: Killian GunKelly, upír, *
Neteř [od Danielle]: Diana Johnson, upír, ○
Bývalá snoubenka: Rebecca Price, upír, †

Jejich rodina patřila mezi staré a vážené upíří rody se šlechtickými předky, dnes už však tato historie nehraje roli. Jejich bohatství plynulo především z obchodu a podnikání, dovedli si obstarat suroviny i v době nouze, ty pak prodávali lidem a z toho dost profitovali.

× Pochází z upířího šlechtického rodu, jehož jméno však už dnes téměř nikdo nezná, a většina jeho potomků je pravděpodobně po smrti.
× Dříve trpěl silnými (avšak velice výjimečnými) záchvaty vzteku, které nedovedl kontrolovat, ale zdá se, že jak se smířil sám se sebou, přestal je mívat.
× Je bisexuál - po těch letech už je to ostatně docela jedno.
× V zabíjení lidí pro potravu si nelibuje, ale zabít schopen stále je.

Během jeho dlouhého, předlouhého života ho ovlivnilo dost událostí - některé lepší, některé horší a pak ty naprosto otřesné. Vesměs na něm není nic natolik neobvyklého, je jednoduše jen dalším z upírů, jimž se povedlo zůstat naživu tak dlouho, aniž by chtěli sami sebe připravit o život pro jeho prázdnotu a nudu. O své minulosti příliš nehovoří, rozhodně ne s lidmi a se svým druhem jen ojediněle, jelikož se od událostí minulých chce distancovat. Dává si dobrý pozor na bratříčkování s lidmi, podle něj to akorát přináší upírům neštěstí, jenže zároveň by si přál stát se jedním z nich. Nikdy člověkem nebyl, jako upír se už narodil, tudíž si nedovede představit tu slabost a křehkost - tedy sám na sobě ne, jinak je vídá každý den v márnici. Jenže toho má prostě a jednoduše dost. Udělal tolik špatného, aniž by to vlastně sám chtěl. Rád by jednoho dne měl normální život a normální rodinu - což se moc nekamarádí s tím, že zapovídá kamarádíčkování s lidmi. Ať už si říká a chová se, jak chce, má je v oblibě a pomáhá jim, stejně jako pomáhá nadpřirozeným maskovat své výstřelky. Je to on, kdo sepisuje falešné úmrtní listy a provádí pitvy na podezřele zemřelých. Po tom všem chce hlavně mír a chápe, že ne každý se vždy zvládne udržet stoprocentně na uzdě, i on sám je toho zářným příkladem.
Jeho staré vášně mu zůstaly - dobré pití, doutníky, drahá a rychlá auta, ženy i muži. Jen už si tolik nelibuje v luxusu všech těch třpytivých věcech jako dříve. Vilu prodal a přestěhoval se - jednak už se neslučovala s jeho myšlenkovým rozpoložením, jednak mu připomínala všechno to, co se v ní stalo. Nic z toho nebylo lehké, ale umožnilo mu to stát se lepším člověkem, tedy upírem. Dříve býval zahořklý, tajemný a podivný. Tak trochu i chodící klišé. Nicméně po tomhle jako by se všechno tohle zmuchlalo do kuličky a podpálené zahodilo někam hodně daleko. Spadla z něj ta pečlivě udržovaná kamenná maska, přestal se tolik obávat citů. Proč by upír nemohl mít city? Zažil toho přeci mnohem víc než kterýkoliv člověk, je jasné, že musí cítit, musí reagovat. Jeho lidskost s roky narůstala a musel ji čím dál silněji potlačovat, až to nakonec vzdal a nechal ji projevit se ve vší své parádě. Proto je poměrně zábavnou společností, rád se směje, rád poznává nové osoby. Je každým coulem přátelský a milý a gentlemanské chování ho neopustilo. Sice kolem něj stále vyzařuje tak trošku tajemná aura, jenže kolem kterého upíra ne, že, ale jinak působí otevřeně. Otevřený není, mnoho toho o sobě nenamluví - pokud to nejsou nějaké smyšlenosti nebo všeobecné informace o jeho osobě, takže je to jen klam, v nichž on je dobrý, to tedy ano. Stále by dovedl krotit své emoce a udržovat tu neprostupnou masku, kdyby se mu zachtělo. Zvládl by i zabít, kdyby na to přišlo, nenechte se zmást - upír pořád je a kdyby potřeboval, vrátil by svou krutost. Ale už k tomu nemá důvod, má toho totiž plné zuby. V podstatě se chová víc lidsky než kolik skutečných lidí.

Narodil se na jihu Británie jako druhé ze tří dítek jakéhosi hraběte či barona či co jeho otec byl vlastně zač. Jejich rod byl starobylý, patřil k anglické smetánce a byl plný upírů. Jeho otec byl velice konzervativní a odmítal jakékoliv spolupracování s vlkodlaky a i u lidí se dosti zdráhal. Dělal jen to, co bylo nutné pro udržení bohatství a prestiže jejich rodu. A to se jim moc nevyplatilo. Nedaleko jejich sídla se v hrabském lese usadila vlkodlačí smečka vyhnaná odkudsi z pevninské Evropy. Zpočátku žili ve smíru, dokonce si vzájemně i pomáhali i přes nelibost Nathanielova otce Thomase. Kdyby ho však už na počátku poslechli a smečku vyhnali či se jí zbavili, udělali by lépe. Richard, Nathanielův starší bratr, k otcově vzteku odešel z domova "bojovat za ty lidské hlupáky", takže doma zůstal jen Nathaniel, nový dědic, a jeho mladší sestra Danielle. Jenže pak jejich matka Louisa onemocněla a nic nepomáhalo. Bylo to nanejvýš podezřelé - jakožto upírka by neměla být nemocná a se vším se časem vypořádat, jenže ona nemocná byla a s každým dalším dnem se horšila, až nakonec uschnula a proměnila se v cosi jako živoucí mrtvolu. Zrada se vznášela ve vzduchu a v tu dobu již značně paranoidní Thomas začal podezřívat vlkodlačí smečku. Klan Sethů začal bojovat s jejich smečkou a hledat pomstu za zemřelou choť jejich vůdce. Smečka se bránila, její vůdci se obhajovali a tvrdili, že o ničem netuší a že je Louisina smrt zarmoutila, ale to Thomase neobměkčilo. Vedl útoky tak dlouho, až ze smečky i z klanu zůstali jen poslední přeživší. Danielle mezitím prchla a Nathaniel zůstal při svém otci. Tehdy však vyšla pravda najevo. Ve smečce se vyhradila malá skupinka pár vlkodlaků, jimž už upíří nadvláda nebyla pochuti, byť o nadvládu ani nešlo - Sethové je nechávali na pokoji, nechával je lovit a kromě příslibu pomoci v časech nouze po nich víceméně nic nechtěli. Tahle skupinka otrávila jakousi starobylou bylinou Louisu a doufala, že tím rozdmýchá spor a díky němu zničí klan a zaberou jejich místo. Nepovedlo se. Nathaniela pohltil vztek a všechny poslední přeživší povraždil, dokud ho jeho otec nezastavil. Mnoho jich nezbylo a Thomas, hlava jejich rodu a klanu, se utápěl v zármutku po zemřelé družce tak dlouho, dokud se úplně nepomátl a sám si nevzal život. Nathaniela tak v jeho domovině už nic nedrželo.
Cestoval po Evropě, bojoval v pár válkách, sem tam si zahrál na mrtvého a dával si pozor, aby nijak nevyčníval. Nestál o spory, ale nemohl si pomoci, k vlkodlakům měl odpor. Postupně se vypracoval na investora, vystudoval pár univerzit, jelikož mu poznání cizí rozhodně nebylo, a usadil se poblíž jednoho městečka v Americe. Tam ho potkalo mnoho dobrého, ale i zlého. Poznal lidskou dívku, jež mu prve docela učarovala svou nevinností, pomáhal jí svou krví léčit jejího otce, stal se jejím prvním přítelem, jenže to pro něj bylo málo. Začala ho nudit a neměli toho mnoho společného, a tak ji opustil. Mezitím ho vyhledala jeho ztracená sestřička a její dcera, které však následně obě beze stopy zmizely. Posléze však poznal jedu blondýnku, ta byla mnohem temperamentnější než spousta upírek, které kdy potkal, a ta ho seznámila se svou sestrou, s Rebeccou. O lásce na první pohled bychom mohli hovořit jen těžko, nicméně to mezi nimi zajiskřilo. Vyspali se spolu i přes to, že ji doma na Rhode Islandu čekal snoubenec, který ji, jak se ukázalo, podváděl. Pomohl jí dostat se z toho a zamilovali se do sebe. Konečně ochutnal, jaká je pravá láska - nebo to si alespoň myslel. Byla úžasná, chytrá, krásná, zábavná a nemohl se jí nabažit. Otěhotněla a oba se na to maličké těšili, jenže… Stala se nehoda. Kvůli čemusi se pohádali a Rebecca od něj odjížděla jedné deštivé noci domů autem a dostala smyk. Najela do stromu a zabila se. Později ji přivezli Nathanielovi do márnice, kde teprve na to přišel. Chvíli mu trvalo, než mu došlo, že předchozího večera pila jeho krev, tudíž že se promění. To samé však neplatilo o dítěti, které nosila pod srdcem. Přišli o něj a Rebecca se proměnila v upíra. Bylo to těžké, ale zvládala to. Někdy během toho se ve městě objevil i Nathanielův bratr Richard. Jejich silné bratrské pouto se obnovilo a nepovolilo, ani když si Richard našel vlkodlačí přítelkyni Katherine. Díky té se Nathaniel odnaučil té nenávistí, kterou k nim choval, ale určitá obezřetnost vůči nim mu zůstala. Rozhodl se, že požádá Rebeccu o ruku, a to také udělal. Měli se vzít ve Vegas - byl to vlastně jen takový spontánní nápad jedné noci. Někdo je však sledoval, starý Nathanielův nepřítel a než se stihli vzít, se svými komplici ho unesl. Rebecca potlačila svoji lidskost a stala se z ní mrcha, zatímco Nathaniela mučili na bezpečném místě, dokud ho Richard nezachránil. Rebečinu lidskost se mu nepovedlo zachránit - zkoušel v ní probudit lítost nad jejich mrtvým dítětem, zkoušel v ní probudit jejich starou lásku, zkoušel jí připomenout, že má ráda svou sestru… Nic nepomohlo. O pár měsíců později ji našli kůlem probodnutou a Richard se opět vypařil i s Katherine.
Zůstal ve městě prakticky sám, pokud nepočítáme jeho synovce, Richardova syna, Killiana. S tím, kolik se toho dělo a s čím vším se musel vypořádat, prozatím neměl odvahu ani příležitost ho konfrontovat. Časem se mu podařilo sebrat se a vypořádat se se vším, co se přihodilo. Stal se členem městské rady a úzce spolupracoval se starostkou, dokud nebyla zavražděna. Pravý vrah se to zcela evidentně pokusil hodit na něj, ale nepodařilo se mu to. Novým starostou se pak stal Ulric, další z rady, a Nathaniel započal spolupracovat i s ním.

OHEŇ
6/10
■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■


ANGLICKÝ JAZYK■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ 9/10
NĚMECKÝ JAZYK■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■5/10
FRANCOUZSKÝ JAZYK■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■4/10
BOJ BEZE ZBRANĚ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■5/10
ŠERM■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■4/10
ETIKETA■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■5/10
SPOLEČENSKÝ TANEC■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■5/10
PLÍŽENÍ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■4/10
CHIRURGIE■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■8/10
PRVNÍ POMOC■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■8/10
ŘÍZENÍ - AUTO■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■4/10
ŘÍZENÍ - MOTORKA■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■4/10

AURY0
ARGENY50

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama