close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Kaira Nanu Heidi Laoise O'Neal

2. března 2020 v 10:19

KAIRA NANU HEIDI LAOISE O'NEAL


25. 1. 1915
upír
kuchařka a blogerka
nikaekanika

Tashi RodriguezAndra Heidi O´Neal (matka) - *1896 - + 1958 - pracovala v prádelně
Frankie O´Neal (otec) - *1888 - + 1947 - bývalý voják, cestovatel
Boody O´Neal (bratr) - *1916 - + 1986 - klavírista
Sahirah O´Neal (sestra) - *1918 - +1987 - zdravotní sestra
Hanif O´Neal (bratr) - *1921 - + 1935
Robbie Lee (manžel) - *1914 - 1945 - novinář

- vlastní leguána, kterému říká Rory
- vzadu na krku má vytetované oko boha Ra a pak pod prsy na pravé straně má ,,I'll be back soon, I love you." To byla poslední slova Robbieho
- je výborná kuchařka a pekařka
- při sobě neustále nosí dvě malé fotografie, na jedné je její rodina a na druhé je ona s Robbiem.
- doma na půdě má spousta krabic s vzpomínkami na cesty a na předchozí dobu
- kdykoliv je sama a má pocit, že ji nikdo neposlouchá, tak zpívá

Kaira má přesně 170 cm a je štíhlé postavy. Pokožku má opálenou. Tmavé kudrnaté vlasy má střižené nad ramena. Většinu času je nosí rozpuštěné. V práci si je, ale zašmodrchá do nějakého drdůlku. Její nos je posázený pihami. Její hnědé oči doplňuje tmavé výrazné obočí. Na její tváři často naleznete široký úsměv.
Co se týče stylu, tak nosí všechno. Velice ráda experimentuje. Nejčastějí, ale teda nosí vintage kousky. Má spoustu oblečení dochovaného z minulé doby. Doma na ní nejčastěji uvidíte bílou zástěru s modrými květy. Její nejoblíbenější vzory jsou květované. Jinak řečeno pokaždé vás překvapí nějakým novým kouskem. Co se týče obuvy, tak ji vyhovuje podpatky stejně jako tenisky. V zimě nebo na podzim ráda nosí obrovské klobouky.
Co nikdy nesundá, je prstýnek na levém prsteníčku, dále nesundává své chytré hodinky, které nosí na pravé ruce.
Nebojí se ani používat líčidla.

Kaira si prožila hodně věcí, proto se rozhodla, že bude jen a jen pozitivní. Snaží se koukat na všechno kolem sebe optimisticky. Je to velice těžké, ale pomáhá ji to, se vyrovnávat s předchozími zážitky. Ráda rozdává úsměvy na všechny strany, protože doufá, že tak někomu zlepší den. Ještě ráda rozdává radost pomocí jídla. Každému ráda podstrkuje vlastní uvařené jídlo. Je velmi přátelská a společenská. Vůbec ji nedělá problém se s někým dát do řeči. Když už se s ní někdo začne bavit, tak zjistí, že je velmi upovídaná a pusu málokdy zavře. Na první pohled působí jako otevřená osoba, ale většinou mluví jen o těch povrchný věcech. Velice ráda mluví o jídle a cestování. O své minulosti nebo podobných věcech nahlas nepromluví. Ale jinak se v společnosti umí dobře chovat. Ráda tancuje a baví se. Kaira dokáže být velice emotivní, všechno velice prožívá. Velmi ráda se směje nebo dojímá. Když už bylo zmiňováno, že je ukecaná, s tím souvisí, že je i tak trochu drbna. Dokáže být někdy velice netrpělivá. S vlastností emotivní souvisí i to, že řeší maličkosti a někdy má chuť se hádat. Není výbušná, ale dramata má velice ráda. Dokáže probírat každou blbost do úplného detailu a hlavně je neskutečně zvědavá a ráda riskuje. Zvědavost se jí nejednou vymstila. Kaira rozhodně není cholerická a agresivní. Násilí moc nemá ráda a vždycky všechno řeší rozumem. Nikdy nepřestala být beznadějná romantička. Mezi její záliby patří cestování, vaření a pečení a psaní na blog. Je především rodinný typ, má velice ráda děti, vždycky je chtěla mít.


Frankie byl cestovatel a zároveň i voják. V roce 1913 zavítal do Egypta. Navštěvoval místní hostinec v jednom malém městečku, kde vypomáhala svým rodičům Andra. Nejdřív se jen oťukovaváli. Avšak bylo jasné, že Frankiemu se velice líbí. Byl o něco starší než ona, ale netrvalo to dlouho a vzali se. Frankie zůstal v Egyptě, protože jeho rodina ho po tomto zjištění odřízla. Rok na to se jim narodila dcera, pojmenovali ji Kaira. V Egyptě se jim narodil, hned rok, po Kaiře syn. Boody. Pak slyšeli o tom, jak spousta lidí emigrují do New Yorku a jak je to tam úžasné, taky slyšeli, co je všechno čeká. Netrvalo to dlouho a na začátku roku 1918 emigrovali do New Yorku. To už bylo na cestě další dcera. Našli takový malý byteček v centru. Malý pro jejich rodinu. Všechny děti spaly v jednom pokoji. Frankie pracoval nadále v armádě. To už byla na světě Sahirah. Kaira měla se svými sourozenci výborný vztah. Navštěvovala základní školu, byla velmi chytrá. Hned, jak na tu školu nastoupila, tak se těšila z dalšího sourozence, Hanifa. Její rodiče však museli velice těžce pracovat, aby uživili to početné potomstvo.
Pubertu Kaira prožívala v třicátých letech, to byla obrovská krize, tak ona už v tomto mladém věku pracovala, aby přispěla do rodiny. Přesto si našla čas a chodila s přáteli tancovat, do jazz klubů a nebo na pikniky. Byla odjakživa velice krásná, tak o mužskou společnost neměla nouzi. Kolem jejího dvacátého roku přišla rána. Její nejmladší bratr, Hanif, zemřel. Skolila ho tuberkulóza. To Kaira upadla do deprese a skoro vůbec nevycházela z domu, jen do práce. Velice truchlila. Už v té době na ní rodiče naléhali, aby si našla nějakého manžela.
Pubertu Kaira prožívala v třicátých letech, to byla obrovská krize, tak ona už v tomto mladém věku pracovala, aby přispěla do rodiny. Přesto si našla čas a chodila s přáteli tancovat, do jazz klubů a nebo na pikniky. Byla odjakživa velice krásná, tak o mužskou společnost neměla nouzi. Kolem jejího dvacátého roku přišla rána. Její nejmladší bratr, Hanif, zemřel. Skolila ho tuberkulóza. To Kaira upadla do deprese a skoro vůbec nevycházela z domu, jen do práce. Velice truchlila. Už v té době na ní rodiče naléhali, aby si našla nějakého manžela.
Brzy se jejich přání splnilo, protože Keira na jednom plese poznala Robbieho. Robbie byl novinář. Ples byl velmi zajímavý. Všichni tam měli masky a honosné šaty. Celou noc protančila s mladíkem v černé masce se stříbrným zdobením. Pointou toho plesu bylo, že lidé neměli zjistit, kdo je kdo. Ale to její taneční partner nedodržel, když ples skončil, tak pozval Kairu na procházku nočním New Yorkem. Oba si po nějaké chvilce sundali masky. Robbie byl Kairou ještě více fascinován a začal ji zvát na různé schůzky. Nosil ji květiny a trávil s ní čas. Kaira s ním byla velice šťastná a cítila se s ním v bezpečí. Postupně se do něj začala zamilovávat. Po nějakém to čase ji konečně požádal o ruku. Kaira jeho žádost samozřejmě přijala. Vzali se, dokonce si pořídili pěkný byt v New Yorku a plánovali rodinu. Bohužel krátce po svatbě Robbie musel narukovat do armády.
Vypadalo to, že zvládne přežít válku. Byl u amerického letectva, ale štěstí jim nepřálo a Robbie na začátku roku 1945. Kaira z toho byla samozřejmě zdrcená, ale ještě více ji poznamenalo, když zjistila, že Robbiemu chybělo jen pár měsíců a mohl s ní být navždy doma.
Po dlouhé době se vydala do společnosti. Lidé o ni věděli, že je vdova. Tam si její pozornost získal neznámý muž. Celý večer se jí dvořil. Pak ji pozval na kávu, ale na kávu nikdy nedošli, protože muž v špinavé postranní uličce Kairu kousl. Nevnímala a ani necítila vůbec nic. Probudila se a byla stále v té uličce. Muž nikde. Pociťovala něco, co nikdy dříve ne. Byla to touha, ale ne ledajaká touha. Byla to touha po krvi. Byla z toho strašně zmatená. Říkala si, kde se ta touha sebrala. Vymotala se ven z uličky, ale ta touha neustávala. Měla nutkání z někoho vysát krev. Říkala si, že je to šílené, že to nemůže být možné, že to musí nějak ovládnout. Chtěla to potlačit. Avšak její touha byla mnohem silnější. Věděla, že musí okusit člověka, ale nevěděla, jak to provést, aby se na to nepřišlo. Samozřejmě, že ji neunikly ani tesáky v puse a jiné další upíří příznaky. Dostala se do chudinské čtvrti, kterou měla cestou do svého bytu. Snížila se k něčemu, co by normálně neudělala, ale tehdy už se nedokázala ovládat a vysála nějakou žebračku. V tuhle chvíli ji už bylo jasné, co se s ní stalo. Rychle se dostala domu a sbalila své kufry. Nechtěla, aby ji někdo hledal. Strašně se styděla za to, co udělala. Vydala se do světa. Celou dobu se pomalu, ale jistě učila ovládat svoje schopnosti. Bylo to náročné, nyní už může říct, že je to na tom víceméně dobře, ale stále se má, co učit. Po světě cestovala i za účelem nasbírání receptů. Vždycky v dané oblasti zůstala několik měsíců a pak se přesunula dále. Nejdéle zůstala v Egyptě. Tam zůstala téměř dva roky, protože chtěla poznat kulturu své rodiny. Vždycky se, ale vracela do New Yorku, aby z povzdálí viděla svoji rodinu. Rodině před odchodem zanechala jen dopisy. V roce 1987 zemřela její sestra a tím pádem ona získala do dědictví chátrající dům po otcově matce v La Crescent. Na dům se byla podívat, ale ještě tam nechtěla zůstat, měla pocit, že ještě poznala málo ze světa. Cestování a sbírání ji stále bavilo. Líbilo se jí pozorovat, jak se svět změnil v průběhu let. Tak dále cestovala. Až nakonec před nedávnou dobou konečně přijela do La Crescent, kde starý dům dala do pořádku a nakonec se tam usadila. Našla si práci jako kuchařka/cukrářka. Ve městě, takhle žije dodnes. Zamilovala si moderní technologii a objevila kouzlo blogování. Začala k své práci blogovat. Bloguje o jídle a zážitcích z cest. Co se týče milostného života, tak zažila pár románků, ale nikoho zatím nemilovala tolik jako Robbieho.


DOVEDNOST■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■0/10
DOVEDNOST■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■0/10


AURY0
ARGENY50

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama