Quentin Daley

26. června 2020 v 15:49

QUENTIN DALEY


2. 2. 1992
člověk
hasič
nikaekanika

Gus KenworthyMindy Daley - matka, nábožná křesťanka, milovnice zvířat, především psů a pracovnice v obchodě s obuví
Joseph Daley - otec, řidič autobusu, taky vášnivý pejskař
Joseph Daley jr. - nejstarší bratr, majitel obchodu s pneumatikami
Carl Daley - starší bratr, technik
Lizzie Daley - bývalá Quentinova žena
Hailey Daley - dcera Josepha jr. a milovaná Quentinova neteř a kmotřenka
Daniel Daley - syn Josepha jr., milovaný synovec

◘Quentin má přezdívku Tintin
◘má spoustu tetování, které ani nemají pořádný význam, s výjimkou olympijských kruhů
◘miluje sportování, jezdí na kole, na lyžích, běhá, hraje míčové sporty,...
◘má velice rád zvířata, ale kvůli práci má jen kocourka
◘kdykoliv přijede domu, tak se musí pomazlit s každým psíkem nebo kočičkou, kterou tam mají
◘jeho kocour se jmenuje Captain Haddock
◘když má čas, tak hlídá bratrovi děti, které zbožňuje
◘jeho oblíbenou skupinou jsou Village people, ale nechvástá se tím
◘po rozvodu neměl žádný vztah
◘miluje usínat, když buší déšť do oken

Quentin není příliš vysoký. Měří bez dvou cm stoomsedát cm, ale má mohutnou postavu. Tím nejsou myšlené tuky, ale svaly. Roky sportováním si je vypracoval, takže je "namakaný". Pravou ruku mu pokrývá tetování a na levém boku má vytetovanou sovu. Tetováním se nevyhnula ani levá ruka, kde má číslice a huskyho. Nechává si růst vousy, protože se mu nelíbí, když je oholený, připadá si jako kdyby jeho tvářička byla jako dětská prdelka. Vlasy nosí docela krátce střižené a jsou světlé. Jeho oči získaly modrou barvu. Co se týče oblékání, tak trendy nesleduje a nosí prostě, co vytáhne z skříně a nebo hasičský oblek. Společenský oblek na něm uvidíte zřídkakdy. Zkrátka má různorodé oblečení, ale většinou se jedná o kousky sportovního rázu. Obuv jsou hlavně tenisky. Šperky moc nenosí, občas se na jeho ruce objeví nějaký ten náramek nebo hodinky, ale kvůli práci jsou schované v šuplíku.

Quentina byste mohli nazvat hrdinou, ale on vám to zatrhne. V žádném případě se za něj nepovažuje. Spíš se vnímá jako obyčejný chlap, který jen dělá svou práci, což je hašení požárů a vytahování lidí z nich a sem tam zajde s kamarádi na pivo nebo kolo. Rozhodně nejde o ukecaný typ, takže vám nebude hodiny vyprávět o tom, jak hasil dům nebo lyžoval v Alpách. Nebude si vám ani vylévat srdíčko, protože o svých emocích a pocitech jednoduše moc nemluví, ale rozhodně je to skvělý kamarád, na kterého je spoleh. O své práci si příliš nechce povídat, i když by někdo určitě jeho zážitky poslouchat chtěl, ale to neznamená, že by ji nemiloval. Je to pro něj vynikající místo, kde může uplatnit svoji touhu po adrenalinu a odvážnou povahu. Quentin se bojí málo věcí a oheň nebo smrt mezi ně rozhodně nepatří. Jeho největší strach je, že jednou zklame všechny svoje milované. Lásku neprojevuje slovy, ale gesty. Dá se tak trochu popsat jako typický drsňák. Před cizími lidmi je ostýchavý, sice s vámi bude víceméně komunikovat, ale jeho důvěru si nezískáte lusknutím prsty. Kdybyste, ale potřebovali jeho pomoc, tak se vám vždycky ochotně nabídne, ať jde o cokoliv, vždycky myslí především na druhé přednostně než na sebe. Na koho ještě myslí, jsou zvířata, jelikož vyrůstal v domácnosti, která jich byla plná, tak je má velice rád, ale doma má jen šedého kocoura, kterého pojmenoval Captain Haddock. Docela dlouhé jméno pro kocoura, ale ten většinu času ho ani nevnímal. Jakmile vidí nějakého psa nebo kočku, tak si je okamžitě musí pomazlit.
Kromě zvířat miluje i sport. Quentin je typ člověka, který nevydrží doma sedět na zadku, je velmi aktivní a projevují se u něj i náznaky workoholismu. Rád tráví čas v práci více než doma. Co se týče sportu, tak dělá všechno možné. Jezdí na kole, lyžuje, leze po horách, turistika, plavání a mnoho dalších sportovních aktivit. Zkrátka na co přijde čas. Jako malý chtěl být olympionik, ale od svého snu upustil, když chtěl pomáhat lidem, ale láska k Olympijským hrám a jiným sportovním utkáním se nikdy nevytratrila. Dokonce má vytetované i olympijské kruhy, které si nechal vytetovat, když byl na Olympiádě v Londýně na vzpomínku.
Kdybychom se měli věnovat vztahům a dětem, tak tam to v současné době není žádná sláva. Děti zatím nemá, ale jednou by určitě minimálně jedno chtěl. Teď si to vynahrazuje tím, že když má čas, tak navštěvuje jednoho ze svých bratrů a děti mu s radostí pohlídá. Lásce se pro teď radši vyhýbá nebo spíše tomu nechává volný průběh. Až nastane pravá chvíle, tak bude vědět.
Stejně jako až bude připravený si promluvit s rodiči o svých pocitech. Jako malý kluk byl hodně ovlivňován vírou své matky, ale postupem času si uvědomil, že on na Boha jednoduše nevěří. Mohly za to hlavně okamžiky v práci, kdy prostě si říkal, proč by to někdo těm lidem dělal, když jsou naprosto nevinný. Takže před ním není moc dobré vytahovat víru.
V poslední letech se snaží přijít na to, co vlastně chce se svým životem dělat. Nemá žádné plány a ani cíle. Nic od něj příliš neočekává.
V zkratce Quentin je obyčejný chlap, který se snaží dělat svoji práci nejlíp, jak dokáže.

Mindy a Joseph se poznali už na střední, kde se dali i dohromady. Krátce po ukončení školy si založili rodinu. Joseph se živil jako řidič autobusu. Žili v domku, který měl zahrádku. Když se narodil Quentin, tak se na něj už těšili jeho dva bratři. Mindy se po mateřské vrátila do práce. Našla si ji v obchodě s značkovou obuví. Quentin měl šťastné dětství. Jezdil v sousedství na kole, hrál si s ostatními dětmi, staral se o zvěřinec, který měli doma a věnoval se dalším činnostem jako všechny děti.
Jejich spokojený život se změnil, když Quentin prožíval desátý rok svého života. Jeho bratři na zahradě spalovali časopisy, které jejich rodiče neměli vidět, bohužel oheň neukočírovali a chytil se i baráček. V následujících okamžicích vznikl požár. Quentin si pamatuji křik matky a následně i svého otce. Seděl v pokoji a psal si úkoly. Otec ho popadl za ruku a vytáhl ho z domu. Dále si pamatuje, jak slyší v dálce houkačky hasičských aut a pozoruje, jak se z domu kouří.
Hasiči nakonec oheň uhasili, ale z domu toho moc nezachránili. Celá rodinka vyvázla jen s lehkými zraněními, ale třeba nějaká zvířata, o která se jeho rodina starala, nedokázali zachránit. Přišli o dům a svoje mazlíčky. Stali se z nich na chvilku bezdomovci. Museli rychle hledat nějaké bydlení a muselo být opravdu levné, vzhledem k jejich finanční situaci. Nakonec sehnali garsonku v La Crescent. Vyšla je opravdu na málo, takže Quentinův otec to považoval za výhodnou koupi. V garsonce se celá rodina mačkala. Quentin se dělil o jeden pokoj s oběma bratry, kočkami, želvičkami, rybičkami a psíkami. Quentin si tam aspoň vylepil plakát s podobiznou hasiče. Po zážitku s ohněm viděl v těchto mužích vzor. Chtěl být jako oni a stali se pro něj symbolem odvahy a nezištnosti.
Nejdříve si Quentin nemohl zvyknout na život v La Crescent. Jednak mu chyběla stará parta dětí z sousedství a jednak nelíbila se mu atmosféra tohoto města. Nakonec si ale po nějakém čase zvykl a navštěvoval, zde místní školu. Rodiče chtěli, aby jejich děti studovali vysoké školy, ale bohužel peníze nebyli a ani jeden z synů nebyl natolik chytrý nebo sportovně nadaný, že by mu to stačilo na stipendium. Takže to opravdu pro Tintina nadějně nevypadalo, ale jemu to naopak hrálo do karet. Nechtěl ztrácet čas dalším studiem. Jelikož krátce po studiu se rozhodl absolvovat výcvik na hasiče. Chtěl si splnit svůj dětský sen. Jeden z důvodu, proč nechtěl někam jinam na vysokou školou byla ještě Lizzie. Jeho přítelkyně. Byl do ní zamilovaný, teda aspoň si to myslel, spíše si to namlouval. Plánoval s ní budoucnost. Krátce po dokončení střední se po vzoru jeho rodičů vzali.
Když stáli v kostele před knězem, který je oddával, tak Quentin si říkal, jestli by si to ještě neměl rozmyslet, ale to už se podíval na své rodiče v přední řadě. Hrdě se na něj usmívali. Byli pyšný na svého syna. Měli Lizzie rádi. Nadechl se a nakonec této dívce vyřkl své ano. Přestěhovali se do malého domu, který dostali darem od rodičů Lizzie. Lizzie byla z mnohem vyšších poměrů než Tintin. Její rodiče z něho zrovna nadšení nebyli, ale postupem let ho přijali do rodiny díky tomu, že byli taky velmi věřící rodina. Jejich rodiny vzhledem k současné době byli velmi konverzativní. Během těch pár let společného bytí se mnohokrát pokoušeli o dítě. Oba po něm toužili. Vypadalo to beznadějně, až jednou na podzim se Lizzie vyzvracela do dýně. A ne, nebylo to po nějaké párty. Začala mít ranní nevolnosti, načež se potvrdilo, že je v jiném stavu. Quentin tak trochu doufal, že s příchodem dítěte třeba začne Lizzie opravdu milovat. Bohužel Lizzie během prvního trimestru potratila. Jejich sny o miminku se vytratily. Lizzie upadla do depresí a Quentin ji v téhle době nemohl opustit. Musel jí být její podporou a povzbuzovat ji. Po nějakém roce to úspěšně zvládli. Sice oba z toho budou mít šrámy na duši, ale víceméně už jsou dále schopni pokračovat ve svých životech. Teď tu byla možnost řešit hledat další způsoby na to, aby mohli mít dítě. Quentin si konečně uvědomil, že nemá smysl se takhle trápit, že by měl Lizzie říct pravdu, aby si mohla najít někoho s kým bude opravdu šťastná a milovaná. On ji v tom rozhodně nechtěl brzdit. Sebral se a jednoho večera si s ní o tom promluvil. Shodli se na tom, že by se měli rozvést a každý jít jinou cestou. Zůstali opravdu dobrými přáteli, sice ji nemiloval, ale měl ji velice rád jako kamarádku, protože mu mnohdy v životě byla velkou oporou. Vždycky litoval, že mrhal jejím časem, že mezitím tou dobou mohla být šťastná. Lizzie mu sice říkala, ať si to nevyčítá, ale to zrovna moc nepomohlo. Po oficiální rozvodu se přestěhoval do menšího podkrovního bytu. Po těch letech přemýšlí, jestli by to bylo jiné, kdyby ji miloval a hledá pravou příčinu toho, proč tomu tak nebylo. Prožil ještě jeden vztah, ale i tu nemiloval, tak si začal uvědomovat, že ženy asi nebudou zrovna jeho liga. V tuhle chvíli pravděpodobně tuší, že vlastně ho přitahuje stejné pohlaví, ale neustále to potlačuje. Bojí se přiznat kvůli své silně věřící matce. Myslí si, že jeho matka to vezme opravdu špatně a přetrhají se kontakty s rodinou. Quentin svou rodinu velmi miluje, tak o ně nechce přijít a ještě se bojí, že by ho to neovlivnilo v práci. V současnosti ho především naplňuje práce hasiče díky, které může uplatnit svoji pracovitost, posouvat se a rozvíjet se. Žije v onom malém bytečku a společnost mu dělá šedý kocour, kterého onehdy zachránil z stromu při zásahu, ale bohužel pravého majitele nenašel, tak si ho ponechal. Od života nemá žádná očekávání a jeho hlavním cílem je přijít na to, kdo vlastně je zač.

VROZENÉ
SÍLA[0/16]
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
level 3
VÝDRŽ[0/16]
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
level 3
RYCHLOST[0/10]
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
level 2
ŠTĚSTÍ×
▄▄▄▄▄
level 2
OBRATNOST[0/16]
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
level 3
MAGICKÝ POTENCIÁL×
▄▄▄▄▄
level 0

NAUČENÉ
BOJ BEZE ZBRANĚ[0/3]
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
level 0
STEALTH[0/3]
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
level 0
BOJ SE ZBRANÍ[0/3]
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
level 0
PŘEŽITÍ[0/6]
▄▄▄▄▄▄▄▄▄
level 1
SPORTY[0/10]
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
level 2
LOV[0/3]
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
level 0
OŠETŘOVÁNÍ[0/10]
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
level 2
UMĚNÍ
[0/3]
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
level 0
OPRAVOVÁNÍ[0/6]
▄▄▄▄▄▄▄▄▄
level 1
.
.
.


××
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama